Rahvakultuuri Keskus esitab lugemise väljakutse

Väljakutse 11x11 autor, jutuvestja Piret Päär

FOTO: Rahvakultuuri keskus

11. jaanuaril esitab Rahvakultuuri Keskus kõigile lugemise väljakutse, mille raames tuleb 11 kuu jooksul läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku.

Esimeseks väljakutseks on «Marjakobar ja teisi setu muinasjutte». Raamatu esimene kogumik ilmus 1959 ja viimane 2016. aastal.

Lugemise väljakutse 11x11 tähendab seda, et Rahvakultuuri Keskuse jutukool avaldab iga kuu 11. kuupäeval ühe eesti rahvajuttude raamatu pealkirja.

See kogumik jääb nn «kuu-raamatuks» - lugemiseks, avastamiseks, üle lugemiseks, jutustamiseks. Suvekuudel lisatakse veel mõned kohapärimuse raamatud.

Kõik, kes soovivad väljakutses osaleda, peaksid ennast registreerima aadressil valjakutse11x11@gmail.com.

Väljakutses osalevaid raamatuid võib jutustada lastele, võtta lugemiseks lasteaias, koolis ja emakeeletunnis või korraldada ettelugemispäevi raamatukogus. Samuti võivad vanemad lapsed seda noorematele lugeda.

Iga kuu on oodatud ka lugemismuljeid ja kogemusi kohtumisest pakutud muinasjuttudega. Raamatu «Marjakobar ja teisi setu muinasjutte» tagasisidet ootab Rahvakultuuri Keskuse jutukool hiljemalt 5. veebruariks aadressil valjakutse11x11@gmail.com. Samale aadressile saab esitada ka küsimusi.

Kõigi kirjutajate vahel loositakse välja ka kingitused. Kingituse panevad välja Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kirjandusmuuseum ja MTÜ Jutumaja.

Tagasi üles