Mille alusel aga raamatuid sorteerida? Kas olulisem on raamatu värv, kuju või hoopis autori nimi?Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi, mispidi on kõige parem raamatud riiulisse sättida. Penguin.co.uk võttis ette ja reastas kuus peamist raamaturiiuli stiili ning selle, mida üks või teine meetod inimese kohta ütleb.
Klassikaline järjestus, mis erilist kujutlusvõimet ei vaja. Selle plussiks on see, et oskad õige raamatu kiiresti üles leida. Miinuseks on uute raamatute lisamine riiulisse. Kui ruumi on vähe, tuleb ilmselt sageli raamatuid ümber tõsta.
Mida see sinu kohta ütleb? Oled ablas lugeja, kes tahab, et iga raamat oleks kiiresti ülesleitav. Tõenäoliselt on sul väga palju raamatuid.
Näed suuremat pilti ja pead vajalikuks paindlikku lahendust. Teema järgi riiulitele jaotatud raamatuid võib omakorda veel tähestiku järjekorras ritta panna. Žanri või teema põhjal raamatute jaotamisel on veel üks tore võimalus. Nimelt võid leiutada oma alarubriigid, mis on mingil põhjusel sulle olulised – näiteks «õnneliku lõpuga raamatud», «tugeva naispeategelasega raamatud», «erilise kirjastiiliga teosed» vms.
Mida see sinu kohta ütleb? Oled haritud, oled huvitav, sul on lai silmaring.
Raamatud on küll olulised sisu pärast, aga esmalt jäävad silma siiski kaaned. Need, kes peavad lugu laitmatust isekujundusest või armastavad värviskeeme, sätivad raamatud ritta vikerkaare toonides. Selle põhimõtte järgimine on väga populaarne, kuigi värviskeemi järgi reastatud raamatute vahelt võib olla õiget väga raske üles leida.