R, 29.09.2023

Tartu raamatutuba tähistab USA kirjaniku Ray Bradbury 100. sünniaastat

Facebook
Comments
Ray Bradbury «451º Fahrenheiti» erinevad trükid.
Ray Bradbury «451º Fahrenheiti» erinevad trükid. Foto: Mana Kaasik

Raamatutuba Fahrenheit 451º annab vanameister Ray Bradbury 100. sünniaastal välja sada erieksemplari Bradbury raamatust «451º Fahrenheiti» ning sütitab diskussioone eluliselt olulistel ja põletavatel teemadel nagu lugemisvabadus ja ekslevad inimsuhted tehnikarägastikus. 

Eritrükk otsustati välja anda, et juhtida tähelepanu lugemise olulisusele ning väärtustele, mida paberraamat endas kannab. Samuti tahetakse tõsta eestlaste teadlikkust just selle maailma kirjandusklassikasse kuuluva raamatu osas. 

Fahrenheit 451º raamatutoa vabatahtliku ja kampaania eestvedaja Mirjam Linki sõnul on 1953. aastal ilmunud romaan tänasel päeval mõnes mõttes relevantsemgi kui ajal, mil see kirjutati. «Lugemise mõju inimesele ja iseseisvale mõtlemisele, tasakaal ja valikud tehnika ning inimsuhete vahel – keda meist need teemad ei kõnetaks ja puudutaks?» küsib Link. 

Selleks, et Bradbury sõnumit võimalikult paljude lugejateni kanda, annetab raamatutuba iga raamatuostu pealt eksemplari ka ühele Eesti raamatukogule, kus romaani «451º Fahrenheiti» veel ei ole. Samuti tahetakse koostööd teha koolide, kirjandusõpetajate, lasteaedade ja raamatukogudega, et toetada armastust lugemise vastu. Üllatuslikult on hakanud idanema ka kirjanduslik koostöö tuletõrjujatega, kes on asunud raamatut lugema ja oma elukutse vaatevinklist kommenteerima. 

Eriväljaande puhul on meeles peetud praegu aktuaalseid loodushoiu ja taaskasutuse teemasid – igale eksemplarile aitab taaskasutatud raamatukaaned ümber panna TYPA stationery, mis on juba aastaid tegelenud vanade raamatute ümbertöötlemisega. Laupäeval, 18. jaanuaril saavad hooandjad ja huvilised TYPA keskuses (Kastani 48f, Tartu) kell 13-17 raamatutalgute raames ise raamatu valmimisele kaasa aidata.

Rohkem infot Ray Bradbury raamatu «451º Fahrenheiti», projekti ja soetamisvõimaluste kohta leiab Hooandja kampaanialehelt.

Raamatutuba Fahrenheit 451° tegutseb Aparaaditehases TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse filiaalina. Raamatutuba suunab raamatukogudele või eraisikutele kasutuks muutunud vanad raamatud ühel või teisel moel uuesti ringlusesse, säästes väärt kirjandust prügimäele või lõkkeasemele sattumast.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles