Raamatupoe õnnetu säuts tõi tänu Neil Gaimanile suure tellimuste hulga

Neil Gaiman.

FOTO: MAJA SUSLIN / TT/TT NEWS AGENCY/Scanpix

Inglise raamatupood Petersfield Bookshop postitas 14. jaanuaril Twitterisse kurvameelse säutsu, milles tõdes, et esmakordselt saja aasta jooksul ei müünud nad kogu päevaga ühtegi raamatut. Postitus puudutas sadu raamatusõpru, nende seas ka kuulast kirjanikku Neil Gaimani, kes säutsu oma 2,8 miljoni jälgijaga jagas.

Petersfieldi raamatupood müüb nii uusi kui kasutatud raamatuid ja vanu eriväljaandeid. Twitteri postituse avaldanud Robert Sansom kutsus inimesi üles ostma kaupa, mis on 25 protsenti alla hinnatud. Pärast seda, kui kirjanik Neil Gaiman säutsu edasi jagas, sai pood vaid ühe ööga 1000 naela väärtuses raamatutellimusi ning muidugi ka suure hulga uusi Twitteri konto jälgijaid.

Edulaviini järel avaldas poodnik Twitteris uue postituse, milles tänas uusi kliente ja pidi vabandama, et vastamisega läheb veidi aega, sest tellimusi on nõnda palju. Postituse tohutu menu oli müüjale suureks üllatuseks, sest nišipoodidel on Amazoniga väga raske konkureerida. Eraldi avaldati aga suur tänu Gaimanile, tänu kellele sai poekese abipalve nii palju tähelepanu. Tellimuste tõus annab poele piisava rahasüsti, et uksi veel lahti hoida.

Tagasi üles