P, 4.12.2022

Hasso Krull esitleb ühiskonnakriitiliste esseede kogumikku «Imelihtne tulevik»

Apollo Raamatuportaal
Hasso Krull esitleb ühiskonnakriitiliste esseede kogumikku «Imelihtne tulevik»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hasso Krull.
Hasso Krull. Foto: Mihkel Maripuu

20. veebruaril kell 18.30 esitleb Eesti kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi doktorant Hasso Krull ühiskonnakriitiliste esseede kogumikku «Imelihtne tulevik». Raamat kuulub uude sarja «Vabamõtlejad». EKA aatriumis toimuval esitlusel võtavad sõna raamatu autor ja kirjastaja filosoof Leo Luks.

Hasso Krulli ühiskonnakriitiliste esseede kogumik «Imelihtne tulevik».
Hasso Krulli ühiskonnakriitiliste esseede kogumik «Imelihtne tulevik». Foto: EKA

Kogumik «Imelihtne tulevik» jaguneb kahte ossa. Esimene osa «Monokkel» sisaldab pikemaid arutlevaid kirjutisi, teine osa «Binokkel» aga lühikesi sõnavõtte erinevatel teemadel. Neid täiendab «Pumpernikkel» ehk koostaja Leo Luksi intervjuu autoriga 2019. aasta detsembris.

«Tulevik on imelihtne. Tegelikult on tulevikus kõik samamoodi nagu praegu, ainult tehnika töötab efektiivsemalt ja inimesed jõuavad rohkem,» kirjutab Hasso Krull raamatu iseloomustuseks. «Neil on kiiremad arvutid, paremad telefonid ja mugavamad autod. Tööd tehakse rohkem kui praegu ja seetõttu on ka raha rohkem, sest majandus kasvab intensiivsemalt. Väga palju mõeldakse privaatsusele ja turvalisusele, seetõttu käivad mõned asjad keerulisemalt kui tänapäeval. Aga kõik on sellega harjunud ja see ei häiri enam kedagi.

Visandatud tulevikupildis on siiski üks väike viga: see pole mitte tulevik, vaid olevik. Sellest väikesest veast aga tuleneb üks oluline puudus. Niisugust tulevikku ei tule kunagi. Sest tulevik on alati tundmatu.»

Märksõnad
Tagasi üles