Kalle Klandorf: «Palgasõdur. Stockholmi ensüüm» avab immigratsiooni ja terrorismi seoseid

Copy

Täna esitles endine kriminaalpolitseinik, eriteenistuse juht ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf koos kaasautor Andreas E. Jakobiga oma põnevusromaanide sarja «Palgasõdur» viiendat osa nimega «Stockholmi ensüüm». Seitsmeaastane immigrant Abdul, kelle isa suri kohaliku politseiniku südametuse tõttu, plaanib aastakümneid hiljem isale antud lubaduse ellu viia ja pühkida talle valusaid mälestusi tekitav paik maailmakaardilt.

Foto: Raamat

«Raamatu sündmustik areneb selle sajandi esimesel kümnendil Stockholmis ja Pärnus. Mulle meenutabki tänapäeva Rootsi suurlinnade slummides toimuv kohati Eestit 90ndatel aastatel. Iga hetk kärgatavat pommi täidavad kultuuride erinevused, eri usundid, erinev arusaam maailmakorraldusest ja õiglusest. Ühel hetkel see pomm plahvatab, aga tegelikult on keegi, kes kogu seda mängu juhib ja otsustab, millal on õige aeg nupule vajutada. Uues raamatus on see hall kardinal mees, kes kasvas üles valu ja kättemaksuihaga,» avab Klandorf romaani tagamaid.

Raamatus põimuvad omavahel kaasaegne teadus, kõrgtehnoloogilised relvad aga ka inimlikud tunded kättemaksuihast armastuseni. «Juhuslikul kombel, kui mõelda mõned kuud tagasi lahvatanud haiguspuhangule Hiinas, on meie raamatu üheks tegelaseks raku- ja molekulaarbioloogia praktikant Henrik, kes vaid head soovides töötab välja ravimiks mõeldud aine. See aine reageerib inimese nahaensüümile ja jõuab pindmiste kapillaaride kaudu vereringesse. Kui taolist ravimit aga veidi muuta, võib palju pahandust juhtuda,» räägib Klandorf.

Raamatu teine autor Tallinnas sündinud ja Pärnus kasvanud, täna Rootsis elava eestlane Andreas E. Jakob räägib, et enne ettepanekut raamat kahasse kirjutada sattus talle ühes raamatukaupluses kätte Kalle «Palgasõduri» raamat.

«Ostsin raamatu pikemalt mõtlemata. Teadsin Kallest ainult niipalju, et ta oli kunagi tegev politsei ja julgeoleku valdkonnas. Ootasin huviga, et raamat midagi sellel teemal pakub. Pakkuski. Ja kuidas veel. Pärast raamatu lugemist võtsin Kallega ühendust, et ametialast nõu küsida. Sel hetkel oli mul endal juba käsikiri enamjaolt üles ehitatud ja ootas kannatlikult sahtli põhjas oma aega. Suureks rõõmuks Kalle vastas lahkesti ja nii kujunes ametialane nõustamine kirjandusalaseks koostööks,» räägib Andreas, kuidas raamat sündis.

Autorid pühendasid uue raamatu kõigile terrorismivastases võitluses osalenutele ja hukkunutele.

2010. aastal ilmus Kalle Klandorfil kahasse Anneli Ammasega raamat «Kalle Klandorf. Jälitaja ja jälitatav». 2013. aastal ilmus «Palgasõdur» sarja esimene raamat «Palgasõdur. Üksik hunt», 2015. aastal «Palgasõdur. Kassi-Hiire mäng», 2017. aastal «Palgasõdur. Jaht tuumakohvritele» ning 2019. aastal «Palgasõdur. Agent vastu tahtmist». 2018. aastal ilmusid «Palgasõduri» 1. ja 2. osa ka vene keeles.

Tagasi üles