R, 22.09.2023

Ilmunud on Kaja Kannu teine omaelulooline raamat «Tänavatüdruk»

Facebook
Comments
Kaja Kann.
Kaja Kann. Foto: Mihkel Maripuu

Kirjastuselt Varrak on ilmunud Kaja Kannu teine omaelulooline raamat «Tänavatüdruk», mis jutustab loo minategelase kahest esimesest bakalaureuseaastast filosoofia teaduskonnas.

See on üks põnev lugu minategelase katsumustest, mis ta teele satuvad. Kuidas ta hüppab pea eest tundmatus kohas vette ja püüab seal jões siis kuidagi hulpida.

Kaja Kann «Tänavatüdruk».
Kaja Kann «Tänavatüdruk». Foto: Kirjastus Varrak

Raamat sisaldab kahte esimest bakalaureuseaastat: Tallinna Ülikooli koolimaja, koridore, eksamiteks valmistumisi, õppejõududega suhtlemist, trammisõite või sõitmata jätmisi, koolipidusid ja kõiki teisi pidusid, mis üliõpilaseluga alati kaasas käivad.

Oma autistlikul moel otsib ta filosoofiast abi, püüdes mõista erinevaid küsimusi: kas null on olemas, ja kui on, siis kus ta täpselt on, või kas kaks asja, nii EI kui ka JA, saavad samaaegselt olla.

Kaja Kann on Vändras, viielapselises peres sündinud etenduskunstnik. Pärast Viimsi keskkooli lõpetamist asus ta õppima Räpina Aianduskoolis konserveerimise ja toidutehnoloogia eriala. 2019. aastal kaitses ta Tallinna Ülikooli magistrikraadi filosoofia erialal. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud iseõppinud kunstnik, kelle keel on otsekohene, sageli liialt mustvalge, kuid see-eest terav. Tema tegevust on võrreldud mänguga: ta nagu mängib tsirkust, mängib muusikat, mängib, et tantsib, mängib, et kirjutab raamatut.

Raamatu on toimetanud Madis Kolk, korrektuuri lugenud Mare Lõokene ja kujundanud Janno Preesalu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles