Selleks, et elu koduseinte vahel üksluiseks ei muutuks, tasub perega ette võtta mõni lauamäng, mis muremõtted hajutaks ja nii väikestele kui suurtele mõnusat ajaviidet pakuks. Apollo raamatueksperdid otsisid selleks puhuks välja mõned oma lemmikud, mida teistelegi soovitavad.
Neile, kes tahavad soodsa hinnaga suurt mänguvalikut, sobivad hästi lauamängude raamatud, millest võib leida meelelahutust pikaks ajaks. Boonuseks see, et mängud ei võta kodus palju ruumi.
1. Suur lauamängude raamat
Raamat viib mängijad fantastilisse muinasjutumaailma, kus elavad nõiad, džinnid, seiklushimulised lapsed ja inimkõnet mõistvad loomad.
Suures raamatus on koos kaheksa lauamängu, mis pakuvad põnevaid elamusi: «Hanemäng Mowgli ja džungliloomadega»; «Hansukese ja Gretekese trips-traps-trull»; «Madude ja redelite mäng Alice’iga Imedemaal»; «Peeter Paani reis ümber maailma»; «Võlur Oz ja teekond Smaragdlinna»; «Hamelini linna vilepillipuhuja veskimäng»; «Pinocchio ja papa Carlo kellakogu»; Traditsiooniline Hiina mäng «Pong Hau K’i Aladdiniga».
2. Lauamängude raamat «Reisiselli lauamängud»
Raamatus on neli mängu, mis on mõeldud väikestele lastele alates 5. eluaastast kui täiskasvanutele.
Raamatus on: «Maadeavastamine», kus mängu eesmärgiks on avastada ja vallutada 3 huviväärset paika; «Risti-rästi läbi Euroopa», kus tuleb läbida ja märgistada žetoonidega kuus Euroopa riikide pealinna; «Seikluslik Siiditee», kus tuleb hakata kaupmeheks, teenida taalreid, ületada raskusi, vältida salakavalaid lõkse ning «Mäetippude vallutajad», mis on trips-traps trulli põhimõttel põhinev mäng.
***
Neile, kes loevad palju, meeldivad kindlasti sellised lauamängud, mis on tehtud raamatute põhjal. Sobivad mängimiseks nii täiskasvanute seltskonnas kui koos lastega.
3. Muinas-Eesti seiklusmäng «Mees, kes teadis ussisõnu»
Andrus Kivirähki ja Asko Künnapi humoorikas Muinas-Eesti seiklusmäng «Mees, kes teadis ussisõnu» on valminud Andrus Kivirähki samanimelise romaani põhjal.