P, 4.12.2022

Valdur Mikita lugemissoovitus: ilus, valus ja sügav sissevaade inimese hingeellu

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Valdur Mikita lugemissoovitus: ilus, valus ja sügav sissevaade inimese hingeellu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valdur Mikita.
Valdur Mikita. Foto: Mana Kaasik

Kirjanduslinn Tartu jagab aprillikuu lugemissoovitust, milleks on Uku Masingu ja Toomas Pauli kirjavahetus «Usalda ennast». Raamatut soovitab kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Uku Masingu ja Toomas Pauli kirjavahetus «Usalda ennast».
Uku Masingu ja Toomas Pauli kirjavahetus «Usalda ennast». Foto: Ilmamaa

Valdur Mikita põhjendab oma valikut nii: «Muidugi ei jõua keegi tänapäeval sellist raamatut tervenisti läbi lugeda. See on väga aeglane raamat, palju hullem veel kui Fred Jüssi «Olemise ilu». Aga selle viimase tänukõne eesti suurele müstikule võiks siiski läbi lugeda.»

««Usalda ennast» on läbi kahe aastakümne kestnud kirjavahetus, milles avaneb ilus, valus ja sügav sissevaade inimese hingeellu, kes küsib endalt seda kõige olulisemat küsimust: kuidas otsida ja leida lepitust maise elu ja kõrgemate jõudude vahel?»

Lisaks annab Valdur Mikita soovituse jalutuskäiguks: «Kui on põhjust Peetri kiriku kanti sattuda, siis võib viivuks mõelda ka Toomas Paulile ja Uku Masingule, kes tol ammusel kevadpäeval seal viimast korda kokku said.» Uku Masingu ärasaatmine toimus 30. aprillil 1985 Tartus Peetri kirikus, kus matusetalituse viis läbi kirikuõpetaja Toomas Paul.

Raamat «Usalda ennast» ilmus 2015. aastal Ilmamaa kirjastuses.

Kirjanduslinn Tartu maikuu raamatusoovitajaks on filmimees Joosep Matjus.

Märksõnad
Tagasi üles