Ameerika ajakirjanik ja kirjanik Ernest Miller Hemingway (21. juuli 1899 – 2. juuli 1961) on sama hästi tuntud nii oma raamatute kui huvitava elukäigu poolest. Hemingway kõrval oli alati mõni naine ning kokku jõudis ta abielluda neli korda. 1926. aasta suve veetis tunnustatud kirjanik karantiinis oma haige lapse, esimese abikaasa ja tolleaegse armukesega. Nagu hilisematest kirjadest selgub, oli ta ise sellise elukorraldusega päris rahul.
1926. aasta suvel, kui Hemingway oli veel abielus oma esimese naise Hadley (Richardson) Hemingwayga, oli nende poeg Jack kolmeaastane. Last kutsuti hellitavalt Bumbyks. Mõni aasta varem oli noorpaar kolinud Pariisi, et mees saaks täita oma unistust ja hakata maailmakuulsaks kirjanikuks. Seal said nad tuttavaks paljude mõjukate inimestega ja Hemingway sai sõpradeks mitmete tuntud kirjanikega. Sel varasuvel oli ta murrangule väga lähedal ja nautis ka juba elustiili, mida pidas staarkirjanikule vaat et kohustuslikuks – tal oli tekkinud salasuhe Pauline «Fife» Pfeifferiga, keda Hadley pidas oma sõbrannaks.
Kui Hadley oli heasüdamlik, pärit vaesest perest ja mitte eriti silmatorkava välimusega, siis noor Pauline tuli jõukast perekonnast, oli ambitsioonikas, moekas ja hoolitsetud välimusega ajakirja «Vouge» toimetaja. Kevadel sai Hadley suhtest teada ja nõudis mehelt vastust. Hemingway sai aga maruvihaseks ja ütles naisele, et hoopis tema on kõiges süüdi. Mehe väitel oleks kõik korras olnud, kui naine ei oleks suhet päevavalgele kiskunud ja sääsest elevanti teinud.
Paar otsustas abielu jätkata, aga üsna pea sai selgeks, et Ernest Hemingwayl ei ole plaaniski Paulinest loobuda. Samuti ei näidanud armuke välja soovi taganeda ja meest rahule jätta. Hadleyl tuli olukorraga leppida ja pidada seda oma elu uueks normaalsuseks.
Hemingway läks suve alguses Madridi härjavõitlusele ning Hadley sõitis koos Bumbyga Cap d’Antibesi, et puhata oma jõukate sõprade Sara ja Gerald Murphy legendaarses Villa Americas. Pariisist välja sõites tekkis poisil köha ja villasse kohale jõudes läks see aina hullemaks. Murphyd jälgisid, kuidas haige laps nende lastega rannal mängis, muutusid ärevaks ja kutsusid arsti. Bumbyl diagnoositi läkaköha - väga nakkav ja raskeid köhahooge esile kutsuv haigus.