Teine põhjus on see, et rahakriis võib inimesi tabada täiesti ootamatult ja kõigi stressitaseme lakke ajada, olgu põhjuseks siis katki läinud auto, töökaotus, lapse ravikulud või rikkis külmik sooja õllega. Rahalistel tagasilöökidel on ka nõme omadus kuhjuda, sest kui sul pole raha, et auto tagatulesid parandada, võib politsei sind kinni pidada ja sulle veel lisaks ühe trahvi kaela väänata. Kui sul pole raha, et trahvi õigeaegselt maksta, hakkab omakorda jooksma viivis.
Kolmas põhjus on see, et paarid kipuvad rahatülisid edasi lükkama. Ühel hetkel tuleb aga ikkagi arutada mingit vana asja liigse kulutamise, kulude varjamise, maksmata arve või selle kohta, miks pole jälle võimalik puhkusereisile minna. Nagu Ada Calhoun kirjutab suurepärases raamatus «Wedding Toasts I’ll Never Give»: igas abielus saabub kord hetk, mil «sa leiad end nukralt taga igatsemas aegu, kui sa maksid ainult oma vigade eest». Calhouni abikaasa jäi aeg-ajalt maha lendudest, mille pileti eest raha tagasi ei saanud. Minu abikaasa seevastu unustab aeg-ajalt maksta krediitkaardiarveid, mille jaoks oleks meil raha täiesti olemas. Mitte miski ei aja vere efektiivsemalt keema kui tüli, mida on ühe aasta jooksul eelnevalt juba kuus korda maha peetud.
Rahateemalised lahingud erinevad teistest tülidest ka seetõttu, et rahaliste vahendite kaotamine või isegi nende puudumisest mõtlemine kutsub esile kõige tugevama emotsiooni – hirmu. Inimesi tabab masendus, kui nad avastavad, et seksuaalelu on sära kaotamas, aga nad ei lähe sellest paanikasse. Nad saavad küll kurjaks, kui ei jõua teise vanemaga laste kasvatamise küsimustes kokkuleppele, aga see ei tekita neis õudu. Seevastu mõte sellest, et keegi või miski haarab kontrolli alla sinu rahaasjad, tundub eksistentsiaalse küsimusena ning paneb meid kiiresti kujutlema olukorda, kus tuleb loobuda harjumuspärasest elustiilist. Võime kalduda lausa irratsionaalsustesse, kujutades end ette puruvaesena ja lääpa tallatud kingades mööda tänavaid kooserdamas, kogu maine vara kaasas kohvriga, millel on lisaks üks ratas puudu. Kõik sõbrad on kadunud ja sulle helistavad ainult inkassofirma töötajad...
Tõsi on ka see, et lähisuhetes usaldavad partnerid teineteisele hulga konfidentsiaalset rahateemalist teavet, seega nii mõnelgi juhul võiks üks inimene teise rahale paari hiirekliki ja võltsitud allkirja abil käpa peale panna. Terapeutide seas peetakse abikaasa raha luba küsimata kasutamist «majanduslikuks vägivallaks» ning partneri selja taga salaja rahaga sahkerdamist «rahaliseks petmiseks», sest täpselt nagu seksipattude puhul, kerkib ka siin hulk usaldusega seotud probleeme. Kui üks kaasa kasutab ühiseid sissetulekuid viisil, mis teise arvates on riskantne, paneb see tahes-tahtmata helisema häirekellad. Partner aga, kes pääseb ligi teise isiklikule rahale või kes on kaaslase ainuke sissetulekuallikas, võib osutuda lausa hävitavaks.