Merit Raju uus raamat õpetab naistele, kuidas olla majanduslikult sõltumatu

Copy
Merit Raju.
Merit Raju. Foto: RUUDU RAHUMARU

Merit Raju «Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni» on inspireeriv ja aus raamat rahast, mille teemal on paaridel kõige rohkem tülisid.

Merit Raju «Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni».
Merit Raju «Sõltumatu naine. 5 sammu rahalise vabaduseni». Foto: Lihtne OÜ

Raamatust leiad emotsionaalseid lugusid ja ka komistuskive ning oma nahal läbi proovitud soovitusi. Ja lõpuks on see investeerimisraamat sellest, et asi pole ainult rahas. See on raamat sellest, kuidas saada sõltumatuks naiseks. Alguses emotsionaalselt ja pisitasa üha enam materiaalselt ka.

Merit Raju tee selle raamatu kirjutamiseni sai alguse puhtalt isiklikust taipamisest ja haavatavast hetkest, mil lapsega kahekesi elades ja ettevõtjana läbipõlenuna tuli selge arusaam, et naine on hädas. «Üks asi, mis mind aitas, oli investeerimine. Kitsamalt ja tehnilisemalt vaadatuna,» räägib autor. «Laiemas plaanis aitas mind oma sõltuva olukorra sügavam mõistmine ja rahaasjade ja elu eest täie vastutuse võtmine.»

Autor lubab, et see raamat muudab sinu elu. Kuidas sa mõtled, oma raha ja päeva korraldad, kellega läbi käid ja kuidas end oma elus tunned. Sul on rohkem valikuid ja vähem sundkäike.

«Teen juba 13 aastat tööd, mis on ühtlasi mu elustiil, kirg ja missioon. Nimetan end elustiili disaineriks: õitsen ise ja aitan ka teistel õide puhkeda. Olgu teemaks tervis, töised valikud, ettevõtlus, heaolu või raha. Seda peegeldavad mu raamatud ja Hingele Pai ajakirjad, juba üksteist korda toimunud joogafestivalid, uus konverents, töötoad, vebinarid, erakohtumised ja hingelepai.ee veebiportaal,» räägib Merit Raju.

«Hariduselt olen Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna bakalaureus ja Hamburgi Ülikooli ärimagister. Õppinud ja töötanud olen lisaks Eestile veel neljas riigis: Soomes, Saksamaal, Belgias, Austraalias, kokku üle kolme aasta. Juba seitse aastat on mul olnud au olla ema,» lisab ta. «Ja elujanu ja elurõõm – need käivad minuga pidevalt kaasas.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles