Neili isa polnud sel õhtul sugugi mitte esimest korda liiga purjus, et poega tagasi ema juurde sõidutada, ning oli ilmselt ka liiga laisk, et poisiga kaasa jalutada. Poiss oli peaaegu seitsmene, arutles isa arvatavasti, ja oli terve päeva kenasti hakkama saanud. Ja nii kõndiski Neil üksinda kodu poole.
Tal polnud aimugi, et ta läheb hoopis teistsugusesse koju. Mees mõtles toale, mille oli valmis sättinud, ja püüdis alla suruda elevust, mis teda valdas.
Poolel teel üle tühermaa jäi Neil seisma.
Mees seisatas tema lähedal, piilus läbi põldmurakate, et näha, mis oli poisile silma jäänud.
Ühe põõsa najal lebas vana ära visatud teler, selle hall ekraan kummuv, aga terve. Mees vaatas, kuidas Neil ekraani uurivalt jalaga nügis, aga ekraan oli liiga raske, et paigast liikuda. Nähtavasti näis see asjandus poisile kui miski, mis pärineb mõnest teisest ajastust, ekraani küljel võred ja nupud, tagakülg suur nagu trumm. Teisel pool jalgrada vedelesid mõned kivid. Mees vaatas lummatult, kuidas Neil sinna astus, ühe välja valis ja selle siis täiest jõust klaasi pihta viskas.
Vali heli siinses muidu vaikses paigas. Klaas ei purunenud kildudeks, aga kivi läks sellest läbi, jättes endast maha selliste sakiliste servadega augu, mille tekitab püssilask. Neil võttis teise kivi ja kordas tegevust, viskas sedapuhku mööda ja proovis siis uuesti.
Ekraani sisse ilmus teine auk.
Poisile paistis see mäng meeldivat.
Ja mees mõistis ka, miks. See muretu hävitustöö meenutas paljuski üha kasvavat agressiivsust, mida poiss koolis ilmutas. See oli katse jätta oma märk maailmale, mis ei tundunud tema olemasolu üldse tähele panevat. See tulenes soovist silma hakata. Märgatud saada. Armastatud olla.
See oli kõik, mida ükskõik milline laps sügaval sisimas tahtis.
Mehe süda, mis nüüd kiiremini põksus, tuikas sellele mõeldes valust. Ta astus vaikselt põõsastest välja poisi selja taha ja sosistas siis tema nime.