L, 1.04.2023

Max Tegmarki uus teos arutleb, milliseks kujuneb inimkonna tulevik, kui õnnestub luua üliinimlik tehisintellekt

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Max Tegmark.
Max Tegmark. Foto: Kuvatõmmis videost

«Postimehe raamatu» sarjas on ilmunud füüsiku Max Tegmarki tehisintellekti käsitlev bestseller «Elu 3.0. Inimelu tehisintellekti ajajärgul».

Max Tegmark «Elu 3.0».
Max Tegmark «Elu 3.0». Foto: Postimees Kirjastus

Milliseks kujuneb inimkonna tulevik alates päevast, mil õnnestub luua üliinimlik tehisintellekt? Seni on TI arengustsenaariumid olnud üksnes kitsa teadlaste ringi arutada, Max Tegmark aga toob selle üliolulise küsimuse kogu maailma avalikkuse ette. Kosmilisi mõõtmeid võttev lugu räägib elu võimalikest tulevikustsenaariumidest meie universumis.

Max Tegmark on Massachusettsi Tehnikainstituudi füüsikaprofessor ning Future of Life Institute’i (Elu Tuleviku Instituut) president. Ta on esinenud kümnetes populaarteaduslikes filmides ning tema kirg ideede, seikluste ja põneva tuleviku vastu on nakkav.

«Postimehe raamatu» sarja 5. raamatule on kirjutanud eessõna Jaan Tallinn, Future of Life Institute’i kaasasutaja: «Haarav raamat annab ainulaadse võimaluse osa saada ühest meie aja põnevamast ja tähtsamast teemast – inimelu kestvuse stsenaariumist tehisintellekti ajajärgul. Ühiskondlik debatt tehisintellekti plahvatuslikust või järkjärgulisest arengust, riskide maandamisest, muutustest tööjõuturul, riikide haavatavatest demokraatiatest, relvasüsteemide autonoomsusest või inimkonna arengusuundadest käesolevas ajas aitab kindlustada, et isegi potentsiaalselt kontrolli alt väljunud tehisintellekti puhul oleks tema arusaam heast tulevikust sama mis inimestel.»

Tutvu raamatuga!

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles