P, 5.02.2023

Tallinna Keskraamatukogu pakub veebi teel kuulamiseks klassikalist muusikat ja džässi

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Tallinna Keskraamatukogu pakub veebi teel kuulamiseks klassikalist muusikat ja džässi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristi Veeber kutsub Naxost avastama.
Kristi Veeber kutsub Naxost avastama. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad nüüd tasuta kasutada e-muusikakogusid Naxos Music Library ja Naxos Music Library Jazz. 

Naxos Music Library on maailma juhtiv ja pidevalt täienev klassikalise muusika e-audiokogu. Praeguseks sisaldab see üle 150 000 CD-plaadi jagu muusikat. Lisaks leiab sealt muusikaleksikoni Naxos Dictionary of Music, lavamuusika libretosid, ingliskeelseid teoste analüüse, muusikaõppematerjale, esseesid, arvamusartikleid jm. E-audiokogu Naxos Music Library Jazz pakub esinduslikku valikut nii traditsioonilisest kui ka nüüdisdžässist üle 32 000 erinevalt esitajalt. Väiksemas mahus leidub mõlemas e-muusikakogus ka bluusi, rokki, maailmamuusikat jm.

Tallinna Keskraamatukogu arendusjuht Kristi Veeber kutsub kõiki mõnusate meloodiate seltsis suve nautima. «Naxose suures muusikasalves leidub põnevaid teoseid nii meelelahutuseks kui ka õppimiseks ja silmaringi avardamiseks. Andmebaasides orienteerumise teevad lihtsaks Naxose otsingumootorid, mille abil saab muusikat valida helilooja, esitaja, perioodi, heliloomingu aasta, instrumendi või žanri alusel. Luua saab ka personaalseid kuulamisnimestikke,» ütleb Veeber. «Uue teenuse avamisega tähistame ühtlasi suve algust ja maailma muusikapäeva (World Music Day),» räägib Veeber.

Naxost saab kasutada veebilehitsejaga või rakenduses, mida saab nutiseadme rakendustepoest tasuta alla laadida. Muusikakogudesse sisselogimine on lihtne – tuleb vaid sisestada isikukood või lugejakaardi number ja Minu ESTERi salasõna.

Täpsemat infot saab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt või kirjutades e-posti aadressile naxos@tln.lib.ee.

Tallinna Keskraamatukogu kutsub kasutama ka teisi e-raamatukogusid – lugejad saavad ELLUst laenata eestikeelseid e-raamatuid, OverDrive’ist võõrkeelseid e-audioraamatuid ja e-raamatuid ning RBdigital’ist võõrkeelseid e-ajakirju.

Märksõnad
Tagasi üles