T, 30.05.2023

Pikamaajooksja Tiidrek Nurme soovitab raamatut, mis paneb küsima, mille ümber elu tantsib

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tiidrek Nurme.
Tiidrek Nurme. Foto: Kiur Kaasik

Kirjanduslinn Tartu tutvustab juulikuu lugemissoovitust, milleks on Mats Traadi «Tants aurukatla ümber». Seekord kutsub inimesi sportimise kõrvalt raamatut haarama Tiidrek Nurme, Eesti parimaid pikamaajooksjaid.

Tiidrek Nurme räägib Mats Traadi raamatust nii: «See on mitmetahuline ning kaasahaarav teos, mis paneb küsima, mille ümber minu elu tantsib. Traat toob värvikalt esile selle, mille ümber 20. sajandi esimese poole Tartumaa talupoegade elu tantsis. Talunikul ikka oma talu ümber. Sulasel oma taluniku ümber. Perenaisel oma mehe ümber. Karjasel oma loomade ümber. Kui kõik muu taluelus lühikese ajaga muutus, siis püsivaks väärtuseks jäi aurukatel.»

«Mille ümber tasub tantsida, jäin endalt küsima, kui raamat läbi sai. Niisamuti küsib täna kogu maailm, globaalsest kriisist välja tulles,» lisas Tiidrek Nurme.

Mats Traadi «Tants aurukatla ümber» ilmus 1971. aastal. Lisatud fotol on Tiidrek Nurme käes 2005. aastal kirjastuses Ilmamaa ilmunud väljaanne.

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade sekka. Teiste soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist. Samanimelist filmi, mille tegi 1987. a Peeter Simm, saab vaadata siin ERRi arhiivis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles