:format(webp)/nginx/o/2020/07/16/13213383t1h6591.jpg)
2020. aasta on poole peale jõudmas ning selle ajaga on ilmunud juba mitmeid suurepäraseid õuduspõnevike, mis räägivad tõestisündinud lugusid sarimõrvarite sooritatud tegudest. Nimekirja on lisatud nii verd tarretama panevaid ja väga detailirohkete kirjeldustega mõrvadokumentaale kui ka vähem vägivaldseid teoseid, kus põhitähelepanu on seatud faktide ja asitõendite selgele esitamisele ning arutlusele.
Jon Billman «The Cold Vanish» (eesti k. Jäljetult kadunud)
Raamat räägib kadunud inimeste juhtumitest ning nende otsijatest. Põhitähelepanu all on eriti keerulised juhtumid, mis võtavavad kõik asjaosalised nõutuks. Kuidas saab üks inimene maamunalt lihtsalt kaduda, jätmata endast järele ühtegi rada või märki? Mida peavad läbi elama kadunu pere, sõbrad ning lähedased, kes jäävad täielikult teadmatusse? Lugu näitab samm-sammult, milline on kadunud inimeste otsingutele pühendunute elu, eeskätt mehega, kes alustas aastaid tagasi otsides taga oma venda.
Ravi Somaiya «The Golden Thread» (eesti k. Kuldlugu)
Raamatus on juttu nii ajaloost, CIA-st (eesti k. Luure Keskagentuur), KGB-st kui ka Rootsi majandusteadlasest, kes oli enne oma surma ÜRO juht. Autor uurib 1961. aasta lennuõnnetust, kus leiti Dag Hammarskjöld surnukeha, kelle kaeluse vahele oli asetatud kaardipakis olev Potiässa kaart. Juhtum tekitab palju küsimusi, kes oli to maailmarahu poole võitlev mees ning kes olid tema vaenlased? Kuigi õnnetuses süüdistati pilooti, tulevad ilmsiks uued juhtlõngad, millele autor hakkab vastuseid otsima läbi intervjuude ja uute asitõenditega.
Jessica Garrison «The Devil's Harvest» (eesti k. Saatana saak)
Buzzfeed uudiste vanemuurija Jessica Garrison viib oma lugejad California keskorgu, Jose Martineze koju, kes on üles tunnistanud 39 inimese tapmise. Autor avab palgamõrvari sisemaailma, kes end vabatahtlikult võimudele üles andis, mõrvad üles tunnistas ning kuidas on võimalik 35 aastat redus olla. Päevavalgele tuuakse ka ühiskonna nõrgemad tahud ning ohvrid, kellel puudusid lähedased, kes neist piisavalt hooliksid, et kuritegude asjaolude väljaselgitamise eest võidelda.
Carlos Busqued «Magnetized» (eesti k. Külgetõmbav)
Argentiinlasest autor Carlos Busqued toob lugejateni ühe nädala 1982. aastal, kui 19-aastane Ricardo Melogno tappis Buenos Aireses neli taksojuhti. Autor toob teoses välja ka kõik kättesaadavad asitõendid, sündmust kajastanud ajalehtede väljalõiked ning külastab Melognot ka vanglas, et teda antud teemal intervjueerida. Raamat algab mõrvari detailse kirjeldusega oma sooritatud kuritegudest ning elust vanglamüüride taga-
Joshua Hammer «The Falcon Thief» (eesti k. Pistrikuvaras)
Apollo e-poe link raamatule SIIN.
/nginx/o/2020/07/16/13213429t1h03de.jpg)
Huvitues ajaloost, sulelistest, röövidest ja seiklustest, on Hammeri raamat ideaalne valik. Jeffrey Lendrum tabati lennujaamas hinnalisi pistrikumune smuugeldamas, mida esialgu lõhkeseadeldiseks peeti. Turvatöötajad olid küll treenitud otsima terroriste, mitte loomade salavedu, kuid sellegipoolest osutus nende leid äärmiselt oluliseks. Autor näitab lugejatele, kuidas Lendrumist üle maailma tuntud smuugeldaja sai, lisades juurde ka põnevaid fakte pistrike ning Suurbritannia eluslooduse kuriteoüksuse kohta.