Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp ütles Eesti esimese ja ainsa eesti keelse lugemisäpi statistikat kommenteerides, et Elisa Raamatu edetabelid on mõjutatud ümberringi ühiskonnas toimuvast ja populaarsetest teemadest. «Kui pandeemiamõtteid püüdsid lugejad peletada paeluvate põnevikega, siis edetabelisse jõudis ka Sergi Plohhi teos «Tšornobõl: Tuumakatastroofi ajalugu», millest ilmus möödunud aasta lõpus lühiseriaal».
TOP20s on esindatud ka mitmed Eesti autorite kirjutised. «Palju on allalaetud armastatud Eesti kirjaniku Eia Uusi palju kõneainet tekitanud ja köitvalt kirjutatud raamatut «Tüdrukune», mis on ka raamatupoodide kõrgemaid edetabelitippe vallutanud. Samuti oli populaarne Mihkel Raua «Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb», mis pakub äratundmisrõõmu tõenäoliselt igale eestlasele või Eesti fännile,» tõi Popp välja.
Uute lemmikute kõrval kohtab lugemishittide hulgas ka vanu tuttavaid, nagu näiteks Roland Takko «12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma», mis oli Elisa Raamatu 2019. aasta loetuim teos.
Popp lisas, et kevadel võis täheldada inimeste seas koroonauudiste väsimust ja paljud sukeldusid argielulistest teemadest fiktsioonide maailma, et meelt lahutada. «Eriolukorra ajal kodus püsides otsustas ilmselt nii mõnigi oma (taas) lootusetuna näiva sel-aastal-loen-rohkem-uusaastalubaduse siiski täide viia. Kodusem aeg soosis raamatute lugemist ja see peegeldub ka statistikas. Märtsis oli äpi allalaadimiste arv 46% suurem võrreldes 2019. aasta sama ajaga ja aprillis tegi see veelgi suurema tõusu, koguni 66%».