K, 29.03.2023

Allan Keian esitleb uut kaasaegset noorteromaani «Instagrami identiteet»

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Allan Keian esitleb uut kaasaegset noorteromaani «Instagrami identiteet»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Allan Keian.
Allan Keian. Foto: Erakogu

11. novembril kell 18 toimub Lounge Deja Vus Allan Keiani uue romaani «Instagrami identiteet» esitlus.

Eliitkoolis õppiv 18-aastane Jonathan elab unistuste elu. End sõprade, kooli ja tähtsaima hobi vahel jagava noore kunstnikuhinge suurimaks kutsumuseks on saanud just fotograafia, millega ta äsja valmis saanud stuudios praktiliselt igal õhtul kätt harjutab.

Allan Keian, «Instagrami identiteet»
Allan Keian, «Instagrami identiteet» Foto: Keian Publishing

38-aastane programmeerija on jõudnud eneseteostuseni, millest enamik unistab. Pikki aastaid krüptovaluutat kaevandades on ta viimaks jõudnud ära oodata ka oma tähetunni. Küberraha kuningas bitcoin, millesse ta sihikindlalt uskus ja kogu maise vara investeeris, kasvatas mõne kuuga kõigile ootamatult kümneid kordi väärtust ning tegi temast loetud päevadega jõuka mehe.

Äsja talendikonkursi võitnud ülbe staarihakatis veab lootustandvat fotograafi ootamatult alt ja sessiooni tellijale antud lubaduse pidamiseks tuleb tal endal kaamera tagant modellina objektiivi ette astuda.

Friigistunud arvutisõltlase aastaid kestnud enesehävituslik eluviis maksab talle viimaks valusalt kätte. Veel enne, kui mees hinnalise bitcoin’i rahaks tegemise hüvesid nautida jõuab, tabab ta keha kaelast saadik halvav ränk haigus.

Koolipoisi pildid jäävad silma USA mainekas modelliagentuuris, kuhu noormees kohe casting'ule kutsutakse. New Yorki jõudnud, ei suuda ta paraku kogenud modellikütte üllatada. Pärast proovisessiooni saadetakse ta kodumaale tagasi. See paljude noorte jaoks kibe tõehetk on moemaailmas tavaline, konkurents on seal meeletu.

Kui halvatud arvutifriik uuesti teadvusele tuleb, lebab ta selili steriilses haiglapalatis. Suure vaevaga uuesti arvutit käsitlema õppinud, avastab voodihaige mees, et üüratusse kõrgusse tõusnud maailma tuntuima krüptoraha hind on vahepeal temast miljonäri teinud.

Läbilöögile lootnud noort kunstnikuhinge tabab edu ja hea teenistuse asemel sootuks vastupidine saatus. Rahalistesse raskustesse sattunud koolipoiss laeb tagasilendu oodates igavusest pildirakendusse sama foto, mis ta ootamatult New Yorki lennutas. Kodumaal telefoni uuesti sisse lülitades avastab ta, et hetkeajendil üles laetud pilt on teinud temast üleöö tõelise Instagrami-staari.

Pealtnäha lihtsast tööotsast, mida arvukate jälgijatega värskele Instagrami-modellile pakutakse, haarab rahahädas noormees pahaaimamatult kinni. Järjest kasvavate honoraride eest elukogenematu koolipoisi üksnes tellija soovide järgi elama palganud, kogeb voodisse aheldatud arvutifriik, kuidas värskest influencer'ist saab märkamatult unistuste elu täideviija kehastus. Euroopa kuumemates paikades ringi reisides müüb järjest ahnemaks muutuv noormees aina suuremaks muutuvate summade eest voodisse aheldatud arvutifriigile virtuaalse identiteedi asemel märkamatult hoopis iseenda.

Loe lähemalt raamatu ametlikult koduleheküljelt

Märksõnad
Tagasi üles