R, 29.09.2023

Jaak Juske esitleb uut raamatut «800 aastat lugusid Tallinnast»

Facebook
Comments
Jaak Juske ajalootuuril.
Jaak Juske ajalootuuril. Foto: Sander Ilvest

Neljapäeval, 29. oktoobril kell 18 esitleb Jaak Juske Solarise keskuse Apollo raamatupoes oma verivärsket teost «800 aastat lugusid Tallinnast». Autor räägib põnevaid lugusid pealinna ajaloost, sellega seotud värvikatest inimestest ja olulistest hoonetest. Tegemist on järjega Jaak Juske eelnevatele Tallinna-raamatutele, kuid kõik lood on uued ja seni avaldamata.

Jaak Juske, «800 aastat lugusid Tallinnast».
Jaak Juske, «800 aastat lugusid Tallinnast». Foto: Kirjastus Pegasus

Raamatu «800 aastat lugusid Tallinnast» kaante vahelt leiab kümneid Tallinna pika ajalooga seotud olulisi sündmusi: linna piiramisi, tulekahjusid, võimuvahetusi, kõrgete külaliste visiite, tähtsate mälestusmärkide rajamist ja hävitamist, põnevaid arheoloogilisi leide, aga ka erakordseid või esmakordseid juhtumisi linnas. Isegi armastuslugusid ning muud üdini inimlikku.

Nii mõnegi loo puhul on kohalik ajalugu seotud samaaegsete arengutega mujal Eestis või laias maailmas. Kaetud on kõik olulised etapid linna pikas ajaloos. Sündmused on kronoloogilises järjekorras, kuigi ühe jutu sees võib tulla ette rännakuid ajas nii tagasi kui edasi.

Jaak Juske on kirjutanud Tallinna ajaloost mitu raamatut. Pealinna vanu lugusid leiab rohkelt 2012. aastal ilmunud raamatust «Lood unustatud Tallinnast» ning 2016. aastal trükivalgust näinud teosest «100 põnevat lugu Tallinnast». Uus raamat on neile omamoodi järjeks. Sellesse on kogutud lood, millest pole tema varasemates raamatutes juttu olnud või on neid vaid põgusalt mainitud. Mõningad kunagi kirja pandud lood on saanud aga viimastel aastatel järje.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles