R, 29.09.2023

GALERII ⟩ Jaak Juske esitles oma 25. raamatut

Facebook
Comments

Ajaloolane Jaak Juske esitles 29. oktoobril Solarise Apollos oma uut raamatut «800 aastat lugusid Tallinnast», mis on juba 25. teos, mille ta autori või koostajana välja on andnud.

Raamatu «800 aastat lugusid Tallinnast» kaante vahelt leiab kümneid Tallinna pika ajalooga seotud olulisi sündmusi: linna piiramisi, tulekahjusid, võimuvahetusi, kõrgete külaliste visiite, tähtsate mälestusmärkide rajamist ja hävitamist, põnevaid arheoloogilisi leide, aga ka erakordseid või esmakordseid juhtumisi linnas. Isegi armastuslugusid ning muud üdini inimlikku.

Nii mõnegi loo puhul on kohalik ajalugu seotud samaaegsete arengutega mujal Eestis või laias maailmas. Kaetud on kõik olulised etapid linna pikas ajaloos. Sündmused on kronoloogilises järjekorras, kuigi ühe jutu sees võib tulla ette rännakuid ajas nii tagasi kui edasi.

Esitlusel tunnistas Juske, et on praegu hoos ja kuigi täna esitletud raamat sai paar kuud tagasi «purki pandud», on lugusid Tallinnast üha edasi kogunenud. Nüüd on tal sahtlis taas hunnik lugusid, millest tuleb varsti uus raamat kokku panna. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles