N, 8.06.2023

NÄDALA RAAMAT ⟩ Teos, mis pakub palju üllatusi ja põnevaid teadmisi

Facebook Twitter
Comments
Ka seto leelo on kirjutatud UNESCO maailma kultuuripärandisse. Pildil Seto ülemsootska Õie Sarv.
Ka seto leelo on kirjutatud UNESCO maailma kultuuripärandisse. Pildil Seto ülemsootska Õie Sarv. Foto: Andres Ehrenpreis

Kuku raadio selle nädala raamat on Massimo Centini «Maailma vaimne kultuuripärand. Kultuuritraditsioonid ja -nähtused UNESCO esindusnimekirjas», kirjastuselt Koolibri. Tutvustab Timo Tarve.

Massimo Centini, «Maailma vaimne kultuuripärand».
Massimo Centini, «Maailma vaimne kultuuripärand». Foto: Koolibri

Mis on ühist Argentina tangol, Napoli pitsal, Hollandi tuuleveskitel, pöörlevate dervišite tantsul ja Indoneesia batikatehnikas kangastel? Kõik need on väga erinevad ja ainulaadsed kultuurinähtused, millel on sügav ajalooline taust ning mis on väärt kaitsmist, et tagada nende edasiandmine tulevastele põlvedele.

Just sel põhjusel koostab UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi nimekirja, kuhu igal aastal lisatakse uusi objekte. Värvikad ja muljetavaldavad kultuurinähtused on raamatus kirjeldatud maailmajagude kaupa ning neid täiendavad detailsed ja emotsionaalsed fotod.

See kirju mosaiik annab suurepäraselt edasi neid rikkalikke kogemusi, millel on olnud tähenduslik ja püsiv mõju inimkultuurile maailma erinevates piirkondades.

UNESCO koostab inimkonna vaimse kultuuripärandi nimekirja, kuhu igal aastal lisatakse uusi objekte. Neid värvikaid ja muljetavaldavaid kultuurinähtusi on raamatus kirjeldatud maailmajagude kaupa ning neid täiendavad detailsed ja emotsionaalsed fotod.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles