Mänguasjamuuseumi kontorikoer andis inspiratsiooni uueks lasteraamatuks

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Mustikas ja raamat.
Mustikas ja raamat. Foto: Marge Pärnits

Pisikirjastuselt Małgosia on ilmunud Marge Pärnitsa ja Olivia Lipartia värviküllane lasteraamat «Must kass ja Mustikas». Raamatu sünniks on inspiratsiooni andnud igapäevaselt Tartus mänguasjamuuseumi kontorikoerana töötav must koer, kes tõepoolest kannabki nime Mustikas.

Marge Pärnits ja Olivia Lipartia, «Must kass ja Mustikas».
Marge Pärnits ja Olivia Lipartia, «Must kass ja Mustikas». Foto: Raamat

Tegemist on ühejuturaamatuga, kus tegutsevad must kass, kes tahab päeval magada ja öösel ringi luusida ning must kutsikas, kes tahab kassi päevaune ajal vihmausse kaevata ja hoovil lärmi lüüa.

«Igaüks, kes on kasvõi ühe kutsikaga oma elus kokku puutunud, teab, kuidas nad maailma avastavad - ikka hammaste ja käppade abiga,» selgitab loo autor Marge Pärnits jutu sünni tagamaid. «Kuigi raamatus on vaid üks lugu, mahub sellesse mitme päeva jagu kassi tusatuju, terve parv varblasi ja õige mitu kutsika vägitegu,» lisab Pärnits.

Raamat «Must kass ja Mustikas» sobib nii ettelugemisraamatuks kõige pisematele kui ka iselugejatele, kes veel paksemate raamatutega rinda pista ei julge.

Kunstnik Olivia Lipartia võrratult mitmekihilise võlumaailma sättis raamatusse kujundaja Maarja Roosi, komadel ja semikoolonitel hoidis silma peal toimetaja Mari Tuuling. Musta kassi ja Mustika öömustade toonide eest kandis hoolt trükikoda Printon.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles