Raamatu «Tänavalt troonile» autor Kaarel Kuik räägib, kuidas kulges tema teekond kriminaalist rahvusvaheliselt edukaks ettevõtjaks.
Kuidas kirjeldaksite oma lapsepõlve? Millised olid teie kasvutingimused ja suhted vanematega?
Esimesed viis aastat oli kõik suhteliselt okei, aga siis läksid isa ja ema lahku. Peagi leidsid mõlemad vanemad endale uued kaaslased ning sündisid poolvennad ja poolõed. Mina jäin nagu kahe pere vahele. Sain küll mõlemas peres olla, kuid samal ajal tundsin, et mul ei ole seda päris oma kohta.
...kas tundsite end kõrvalejäetuna?
Sellel hetkel ei tundnud, aga täna ma võin öelda küll, et kui kellelgi on samasugune pere, siis selle kasuema või kasuisa jaoks on see väga-väga suur töö. Ma ei ütle, et midagi oleks väga pahasti olnud, sest ma saan ju aru, et iga vanem eelistab ennekõike oma lapsi.
Milline on olnud teie haridustee?
Kooli jätsin pooleli kuuenda klassi pealt, olles selleks ajaks juba kolm korda istuma jäänud. Vaadake, kui mitte kumbki vanematest ei oska sinuga tegeleda, sind õpetada ning sa ise oled ka pigem selline loov inimene, siis on koolis päris keeruline. Mulle on eluaeg meeldinud asju luua, aga ma ei suuda teha midagi, mis mulle ei meeldi.
Olin kala, kes ei osanud puu otsa ronida, aga ujumisvõistlusi meie koolis ei korraldatud.
Loomulikult peegeldus minu püsimatus ja kodune olukord ka õppeedukuses. Õpetajad paigutasid mind alati viimasesse pinki ja isegi ei üritanud enam. Olin kala, kes ei osanud puu otsa ronida, aga ujumisvõistlusi meie koolis ei korraldatud. Mul ei tekkinud võimalust teha midagi sellist, milles ma hea oleks võinud olla.