N, 8.06.2023

CIA salataktika, mis aitas Ameerika Ühendriikidel võita külma sõja

Facebook Twitter
Comments
Endine CIA agent Tony Mendez ja tema abikaasa Jonna.
Endine CIA agent Tony Mendez ja tema abikaasa Jonna. Foto: LUCAS JACKSON/Reuters/Scanpix

Kirjastuselt Sinisukk on ilmunud põnev raamat «Moskva reeglid» alapealkirjaga «CIA salataktika, mis aitas Ameerika Ühendriikidel võita külma sõja». Teose autorid on Antonio J. Mendez, Jonna Mendez ja Matt Baglio.

«Moskva reeglid».
«Moskva reeglid». Foto: Kirjastus Sinisukk

CIA ohvitser Antonio Mendez saabus Moskvasse 1976. aastal, külma sõja kõige kriitilisemal ajal. KGB-lased jälgisid välismaalasi pidevalt: enamiku kohta koostati toimikud, telefonikõnesid kuulati pealt ning uuriti nende käitumismustreid.

Algul jäid CIA tehnilised võimalused vastaste omast armetult maha. Oli selge, et KGB-le vastuseismiseks tuli kujundada uus taktika, leida uus lähenemisviis. Selleks loodi metoodika, mis aitas CIA agentidel olla KGB-st alati sammukese võrra ees. Kasutati maskeeringuid, vahetati identiteete, võltsiti dokumente ja palju muud.

CIA tõusis vajalikule tasemele, lahendades iga uue operatiivolukorra uuenduslikult ja positiivselt; ohvitserid ei taganenud isegi lausa võimatus olukorras ja vastuseisus sihikindla vaenlasega. CIA vastas alati uute nägemuste ja tehnoloogiaga, leides lahendusi kõikidele väljakutsetele, millega neid rünnati.

«Moskva reeglid» on kaasahaarav raamat spionaažist ning CIA tegevusest Moskvas ja mujal Venemaal läbi Moskva reeglite läätsede.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles