GALERII Raamatuesitlusel Antarktikast kuulutati välja ekspeditsioon Arktikasse

Copy

Lennusadamas esitleti Maris ja Tiit Pruuli raamatut «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi». Välja kuulutati ekspeditsioon Arktikasse.

Esitletud raamatus «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi» keskendub Tiit Pruuli mereajaloole, kirjutades Antarktika avastusretkedest ja polaaruurijatest. Maris Pruuli kirjeldab 14. juulil 2019 Kroonlinnast alanud väikese meeskonna suurt mereretke väikesel laeval, mida kroonis kohtumine Antarktikaga. Mahukas teos on 468-leheküljeline ja rikkalikult fotodega illustreeritud.

Maris ja Tiit Pruuli, «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi».
Maris ja Tiit Pruuli, «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi». Foto: Raamat

Esitlusel osalenud president Kersti Kaljulaid tõi Antarktika külastamisest välja selle, et Lõunamandrile rajatud teadusbaasides on ruumi rohkematele teadlastele. «Meil on need teadlased olemas, kuid ei ole baasi,» sõnas Kaljulaid. President lisas, et samal ajal oleme lootusrikkad saamaks Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson lisas, et Eesti on praegu ainus Arktikale kõige lähem riik, kes veel ei osale selle nõukogu töös. «Kui teoks saaks jahtlaeva «Admiral Bellingshausen» retk Arktikasse, siis oleks see Põhjala riigile kohaselt täiel määral näo pööramine õigesse suunda.»

Tiit Pruuli kuulutas raamatuesitlusel välja «Admiral Bellingshauseni» ekspeditsiooni Arktikasse, mis algab 2021. aasta suvel. «Plaanis on läbida ühe hooajaga nii loode- kui ka kirdeväil, mida on varem suutnud vaid kaks purjejahti,» rääkis Pruuli.

Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistava populaarteadusliku ekspeditsiooni korraldasid MTÜ Thetis Ekspeditsioonid ja SA Eesti Meremuuseum. Mereretke käigus korraldati kümmekond foorumit ja muud sündmust koostöös polaar- ja kliimateadlastega üle maailma.

Tagasi üles