K, 4.10.2023

GALERII ⟩ Priimabaleriin Age Oks esitles poeetilist raamatut «Liblikalend»

Facebook
Comments

Solarise Apollos toimus Age Oksa ja Doris Kareva raamatu «Liblikalend» esitlus. Teoses kohtuvad tants, sõna ja pilt. Maailmaklassi baleriini Age Oksa ja fotograaf Stina Kase kohtumisest sündisid fotod, kohtumisest luuletaja Doris Karevaga sündis tekst.

«Tants on läbi aegade olnud inimese muutlike hingeseisundite üks ilmekamaid väljendusi. Age Oks, maailmaklassi priimabaleriin, avab selles raamatus oma kirka ja küllusliku loojateekonna tagamaid. Lisaks jumalikule andele nõuab kunstniku saatus jäägitut pühendumist – ja mida avaram isiksus, seda lummavam looming,» tõdeb Doris Kareva.

Age Oksa ja fotograaf Stina Kase kohtumistest sündisid imelised meeleolumaastikud, kus ilu ja elu mängus kohtuvad foto- ja balletikunst.

«Liblikalend» ehk Age Oksa tants läbi elu – pildis ja sõnas – on pühendumine, loomine, küpsemine, mõistmine. Teekond ja otsing iseendas, mis inspireerib, julgustab ja kutsub kaasa. See on läbikaalutud mõtisklus, mis loob atmosfääre ning avab naiseks olemist laiemalt. See on raamat, mis pakub inspiratsiooni nii unistuste poole pürgimiseks kui raskuste ületamiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles