GALERII JA VIDEO Ewert Sundja esitles uusi «Sipsiku» laule

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy

3. detsembril esitles Ewert Sundja Solarise Apollos «Sipsiku filmi- ja lauluraamatut». Lisaks filmist tuntud «Sipsiku laulule» ja «Sõprade laulule» tuli esmakordselt esitlemisele Ewert Sundja ja Leelo Tungla loodud uued lastelaulud. Raamatuportaal tegi esitluselt otseülekande.

«Sipsiku filmi- ja lauluraamatus» ilmub täiesti uus kollektsioon Eesti lastelaule, mis ilmuvad koos nootide, fonogrammide ja helilooja kommentaaridega.

«Sipsik – filmi- ja lauluraamat» on mänguliselt hariv teos filmi- ja muusikahuvilistele lastele. Raamat sisaldab rohkete illustratsioonidega ülevaadet animafilmi tegemisest ja sellele muusika loomisest, samuti kõikide filmis kõlanud laulude noote ja sõnu.

Helilooja Ewert Sundja jutustab raamatus filmimuusika kirjutamisest ja sellest, kuidas muusika on pildi abimees. «Olen siia raamatusse kogunud kõik filmis kõlanud laulude noodid koos akordimärkidega, et saaksid end kas klaveri, kitarri või ukulelega saata. Iga laulu juurde kirjutasin väikese jutukese, kuidas muusika sündis või mida tähele panna,» ütleb ta.

Tagasi üles