L, 25.03.2023

Liis Lass lennutab uues raamatus huvilisi Singapuri

Liis Lass lennutab uues raamatus huvilisi Singapuri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Petrone Prindi «Minu» sarjas on taas aeg vaimusilmas kaugele lennata. Ilmunud on Liis Lassi «Minu Singapur»

Liis Lass, «Minu Singapur».
Liis Lass, «Minu Singapur». Foto: Petrone Print

Hiiumaa-suuruses Singapuris elab ligi kuus miljonit inimest, aga kusagil ei teki ülerahvastatuse tunnet. Pool linna on maa alla ehitatud, metrooga saab kuhu tahes veerand tunniga. Kõik on puhas nagu prillikivi ja inimesed käivad nööri mööda. Narkootikumid, relvad ja isegi nätsud on ühiskonnast elimineeritud. Olemas on nii suurlinnaelu kui ka troopilised rannad. See on kallis, aga efektiivne linnriik – praktiline paradiis.

«See raamat ei ole lugu minu spirituaalsest rännakust müstilises ja poolohtlikus Kagu-Aasia riigis. See ei ole eneseleidmise romantiline seiklus,» ütleb autor. «Minu Singapur on lugu kohanemisest, eneseteostusest ja selgest visioonist. See on lugu praktilise ärinaise teadlikust huvist hästi toimiva ja üliturvalise väikeriigi vastu.»

«Singapuris ma abiellusin, siin on sündinud mu lapsed ja selle paigaga on seotud minu ettevõtted. Siinne luksuslik argipäevaelu pakub aga ka palju muud: olen laevakapten maailma tihedaima liiklusega vetes ja kriisiabikeskuse kasuvanem. Kas ma nägin seda imelist teekonda ette, kui aastaid tagasi Pekingi ülikooli õppima asusin? Oh ei. Kuid selles, et õnn soosib julgeid ja ettevõtlikke, ei ole ma kunagi kahelnud.»

Sel nädalal, 8. detsembrist kuni 13. detsembrini toimetab Liis Petrone Prindi kirjastuse Instagrami kontol. Eestisse ta praegu kahjuks ei saa, aga proovib meid kõiki lennutada videote ja piltide kaudu Singapuri reaalaega.

Märksõnad
Tagasi üles