T, 3.10.2023

KIRJANDUSLINNA SOOVITUS ⟩ Fotoraamat 80ndatest jutustab, kuidas on Eestimaal inimesi pildistatud

Facebook
Comments
Kiur Kaasik.
Kiur Kaasik. Foto: Mana Maasik

Kirjanduslinn Tartu jaanuari lugemissoovitus on Peeter Toominga kogumik «Tähelepanu, pildistan!». Raamatut soovitab lugeda fotograaf ja 2019. aasta noore kultuurikandja nominent Kiur Kaasik.

Kiur Kaasik tutvustab valitud raamatut nõnda: «Meister Peeter Toominga koostatud fotokogu «Tähelepanu, pildistan!» jutustab meile, kuidas on Eestimaal inimesi pildistatud. Selles fotoraamatus – mida Tooming kirjeldab kui esseed – joonistub põnevalt välja, kuidas on ajaga muutunud Eestis elavate inimeste elu ning nende suhe fotokaameraga.»

Kaasik jagab ka ühte üleskutset: «Raamatu 143. leheküljelt leiab ühe koera, kellele oleks justkui inimese nägu koonu asemele lõigatud. Olen selle üle palju pead murdnud. Kui keegi oskab öelda, kas sellel montaažil on mõni sügavam tähendus või tegemist on lihtsalt fotograafi vimkaga, siis võib mulle märku anda!»

Peeter Toominga raamat «Tähelepanu, pildistan! Eesti foto minevikust 1840-1940» ilmus kirjastuses Kunst 1986. aastal.

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade võrgustikku. Teiste soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist.

Veebruaris jagab oma lugemiselamust helilooja, pilliõpetaja ning folkansamblite Kiiora ja Zetod liige Matis Leima.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles