JÄÄMEES ⟩ Külma käes kannatamise meister õpetab oma meetodit, kuidas keha piire proovile panna

Copy
Wim Hof.
Wim Hof. Foto: via www.imago-images.de/imago images/Stephan Wallocha/Scanpix

Kirjastuselt Helios on ilmunud Wim Hofi käsiraamat «Wim Hofi meetod. Käivita oma tõeline sisemine potentsiaal».

Wim Hof, «Wim Hofi meetod».
Wim Hof, «Wim Hofi meetod». Foto: Raamat

Wim Hof teenis hüüdnime «Jäämees» sellega, et purustas hulga külma käes viibimise maailmarekordeid. Tema saavutuste hulgas on muuhulgas Kilimanjarole ronimine lühikestes pükstes, ülalpool põhjapolaarjoont poolmaratoni jooksmine paljajalu ja rohkem kui 112 minutit jääkuubikuid täis kastis seismine.

Hof võttis omaks looduse majesteetliku jõu ja otsustas oma avastust ülejäänud maailmaga jagada. Ta on veendunud, et igaüks suudab seda potentsiaali kasutada, ilma et peaks aastakümneid õppima, reisima ja julgustükke tegema nagu tema.

«Meile meeldib end ümbritseda soojuse ja mugavusega, kuid nii nagu Wim Hof usun, et vajame hoopis stressitekitavat külma, panemaks proovile oma keha tegelikke piire ning leidmaks täiesti uutmoodi kontakti keha ja vaimu vahel,» ütleb näitleja Reimo Sagor. «Külm vesi ja süstemaatiline teadlik hingamine annavad olemisele ja iseenda tajumisele võimsa vaatenurga ning tunnetuse. Neli aastat taliujumist ja Wim Hofi meetodi praktiseerimist on muutnud minu suhte külmaga väga soojaks sõpruseks. Tule oma mugavustsoonist välja, enne kui oled mõne kroonilise haiguse küüsis. Hinga, raisk! Ja mine külma vette, sest see annab sooja!»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles