Ta tõdeb, et ikka tuleb aeg-ajalt hetki, kui juhtub midagi, mis ei meeldi ja alguses on raske sellises olukorras tänu tunda. «Nüüdseks olen õppinud elu usaldama ja tean, et halvad asjad juhtuvad siis, kui kaldun oma teelt kõrvale, siis teeb elu kõik selleks, et mind tagasi õigele teele suunata. Näiteks alles hiljuti otsustasime osta päris oma kodu, leidsime enda jaoks sobiva maja ja tegime müüjaga esmased kokkulepped ära. Olime juba nii kindlad tehingus, et isegi asjad olid pakitud, hinges oli elevus ja rõõm. Siis tuli uudis, et me ei saa seda maja. Hinge pugesid vastakad emotsioonid, pettumus, kurbus ja ärevus - mis nüüd saab, jäime ilma oma unistuste kodust. Otsustasin olla tänulik, et nii läks ja hakkasime üürikorterit otsima. Õige pea selgusid asjaolud, milleni ma ei oleks ilmselt jõudnud, kui tehing oleks toimunud. Nüüd tean, kõik see juhtus minu kõrgemaks hüvanguks, et veel paremad asjad saaksid minu ellu tulla,» toob ta näite enda elust.
Oskus öelda «aitäh» aitab keskenduda positiivsele
Heike sõnul on tänulikkus eriti oluline just täna – maailm on pööratud peapeale, väga palju on hirmu ja ebakindlust. Hirm tekitab ärevust, stressi, haigusi, suhete purunemisi, üleüldist rahulolematust eluga... «Oskus olla tänulik enda ja elu vastu, öeldes aitäh ka siis, kui selleks ei näi suuremat põhjust olevat, aitab keskenduda igapäevaelus positiivsetele asjadele. Tehes endale harjumuseks väljendada tänu asjade, inimeste ja olukordade eest mis sinu elus on, hakkab neid asju, mille eest tänulik olla, juurde tulema,» soovitab Heike proovida.
Kes tahavad olla edukad ja õnnelikud, peaksid Heike sõnul praktiseerima just tänulikkust, sest see mõjutab kõiki valdkondi elus, alustades suhetest, kuni raha teenimiseni välja. «Millegipärast on meie ühiskonnas normaalsus keskenduda negatiivsele ja rääkida sellest mis on halvasti,» toob ta välja. «On imetlusväärne, et Wallace D. Wattles oma raamatus «Rikkaks saamise teadus», mis muide ilmus esmakordselt aastal 1910, pühendab sellele teemale terve peatüki. Paljud suurkujud, nii minevikust kui ka tänapäeval, on avastanud enda jaoks tänulikkuse «maagia» ja räägivad selle olulisusest, näiteks Voltaire, Buddha, John F. Kennedy, Charles Dickens, Neale Donald Walsch, Oprah Winfrey jne.»