L, 1.04.2023

Bruce Lee elulugu näitab, et inimene saab kõigega hakkama

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bruce Lee.
Bruce Lee. Foto: Ronald Grant Archive / Mary Evan / Scanpix

Kirjastuselt Helios ilmunud Matthew Polly kirjutatud «Bruce Lee. Elu», on seni autoriteetseim, haruldaste fotodega filmilegendi elulugu. Tegu on kümneaastase uurimistöö tulemusega.

Matthew Polly, «Bruce Lee. Elu».
Matthew Polly, «Bruce Lee. Elu». Foto: Raamat

Autor murrab Bruce Lee’d ümbritsevaid müüte ja loob ikoonist laiahaardelise, inimliku portree. Ta väidab vastupidiselt levinud arvamusele, et Lee oli ambitsioonikas näitleja, keda paelusid võitluskunstid – mitte kung fu guru, kes tegi juhtumisi paar filmi. See on aus, paljastav pilk muljetavaldavale, kuid mitte veatule inimesele, kelle enda lugu oli veelgi huvitavam ja inspireerivam kui mis tahes roll, mida ta mängis ekraanil.

Näitleja, lavavõitluse koreograaf-õpetaja Indrek Sammul on öelnud: «Põnev, haarav ja aus raamat! Lugeja ees avaneb lugu jäägitust pühendumisest ja otsingust. Ilmekas näide sellest, et etteantud raamid on vaid omaenese tee leidmiseks, kuid uus avaneb vaid eelnevat omandades ja mõtestades. Mees, kelle loomingust ammutavad ideid ja inspiratsiooni tuhanded.»

Dirigent Kristjan Järvi jaoks on Bruce Lee on olnud alati suureks eeskujuks. «Inimvõimetel ei ole piire: ta sai hakkama absoluutselt kõigega eeskätt tänu oma elufilosoofiale ja mõttejõule. Tema lugu näitab, et äri, mille ainus eesmärk on raha, ei saa olla edukas. Midagi väga armastada, osata näha kaugemale ja õppida oma kogemustest viivad alati eesmärgini,» kommenteerib ta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles