TÄHTTEOSE KIIRKURSUS ⟩ Oskar Luts ei leidnud enda lõbuks kirjutatud «Kevadele» väljaandjat ja võttis raamatu trükiks laenu

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Oskar Luts.
Oskar Luts. Foto: Repro/ Ove Maidla

Emakeelenädalal ilmuvad raamatuportaalis Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu loodud mängulised videod tuntud ja vähemtuntud eesti kirjandusteostest. Esimesena näeme videot eesti kirjanduse tüvitekstist, Oskar Lutsu «Kevadest».

Projekti «Tähtteose kiirkursus» eesmärk on animeeritud klippidega anda lühiülevaade meie klassikute tippteostest ning tuua välja ka avastamata pärleid, mis võiksid pälvida rohkem tähelepanu.

«Tähtteoste kiirkursuse idee sündis soovist tuua kirjandusklassika digiajastusse, aga mitte ainult digiteeritud tekstina, vaid juba koos taustainfo, tõlgenduste ja köitva visuaaliga,» sõnas Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu juhatuse esimees Maarja Vaino. Tegemist on kirjanike muuseumide vahelise koostööprojektiga, milles osales 11 muuseumit, vaatluse all on 19 kirjandusteost.

«Videod on võimalus luua tihedam seos muuseumide ja kooliõppe vahel – pakume omapoolse teadmise, mida saab kasutada lisamaterjalidena koolitundides ja iseseisval õppimisel,» avab Maarja Vaino projekti eesmärke. «Aga kindlasti tahame jõuda ka tavainimeseni, uudne vaatenurk teostele värskendab suhet kirjandusklassikaga.»

Video loomisel on kasutatud materjale Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi, Oskar Lutsu majamuuseumi, Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Rahvusraamatukogu arhiividest.

Vaata kõik sel nädalal ilmuvad videod kindlasti läbi, sest emakeelepäeval saad raamatuportaalis lahendada nende põhjal loodud kirjandusviktoriini!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles