N, 8.06.2023

AUTORI LUBADUS ⟩ «Leia oma kirg» parandab su seksielu ja annab vastused küsimustele, mida sa esitadagi ei osanud

Facebook Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Teadlased on üle kümnendi püüdnud töötada välja «roosat tabletti», mis mõjuks naistele nagu Viagra meestele. Miks pole see õnnestunud? Emily Nagoski raamat «Leia oma kirg» teeb selgeks, miks säärasest tabletist ei leia kunagi lahendust.

Emily Nagoski, «Leia oma kirg».
Emily Nagoski, «Leia oma kirg». Foto: Postimehe kirjastus

New York Timesi bestseller «Leia oma kirg» on ladusas keeles kirjutatud teaduslik ülevaade naiste seksuaalsuse toimimisest. Teadusuuringud näitavad, et rahuldava seksielu saavutamisel pole tähtsaimaks faktoriks mitte see, mida ja kuidas voodis teed, vaid see, mis tundeid see sinus tekitab. See tähendab, et stress, meeleolu, usaldus ja kehapilt pole naiste seksuaalse heaolu kõrvalised faktorid, vaid asuvad selle keskmes. Kui neid tunned ja mõjutada oskad, saad luua endale parema ja nauditavama seksielu kui võimalikuks pidasid.

«Raamatu «Leia oma kirg» lubadus on see: ükskõik kus sa oma seksuaalsel rännakul parajasti oled, kas sul on vapustav seksielu ja tahad selle vapustavust laiendada või oled raskustes ja otsid lahendusi, õpid sa midagi, mis parandab su seksielu ja muudab seda, kuidas mõistad seda, et sa oled seksuaalne olend. Ja avastad, et isegi kui sa end nii ei tunne, oledki juba seksuaalselt terviklik ja terve,» kirjutab autor Emily Nagoski sissejuhatuses. «Nii ütleb teadus. Võin seda tõestada.»

Seksuaalhariduse koolitaja Emily Nagoskil on Indiana ülikoolist doktorikraad tervisekäitumises väitekirjaga inimeste seksuaalsuse teemal. Pärast kaheksat aastat lektorina töötamist reisib ta nüüd ringi, koolitades tervishoiutöötajaid, üliõpilasi ja muid huvilisi seksuaalse heaolu teemal üle kogu maailma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles