Raamatu «Kundalini jooga võlumaailm» autor ja Urban Yogini Õnnelaboratooriumi joogaõpetaja Liina Ravneet Elvik selgitab, et tulehingamine on kundalini jooga põhitehnika, mille tulemust võid kogeda juba pärast paariminutilist praktikat. Kui oled kord selle mõju tunda saanud, siis saab sellest justkui šokolaadikomm – kiire ja maitsev värskendus, millega on lihtne end päeva jooksul aeg-ajalt turgutada.
Hingamistehnika: tulehingamine on kiire värskendus, mis annab tulemuse vaid paari minutiga
Äratab kogu süsteemi
Liina sõnul aktiveerib tulehingamine nabapunkti ja läbi 72 000 närvikanali, mis kõhust kiirtena üle keha laiali suunduvad, ergutab ja äratab kogu sinu süsteemi. See põletab võimsalt kehasse erinevatesse osadesse kogunenud jääkaineid ja emotsionaalset prügi, laiendab kopsumahtu, suurendab vitaalsust, tasakaalustab autonoomset närvisüsteemi ning tugevdab immuunsüsteemi ja elektromagnetvälja sinu ümber. Tulehingamisest võib kiiret abi ja leevendust olla hingamisteede külmetuste, nohu, astma ja allergia puhul.
Hinga rütmiliselt ilma pausideta läbi nina sisse ja välja, keskendudes väljahingamisele. Iga väljahingamisega suru naba jõuliselt vastu selga ja iga sisehindamisega lase kõhul lõdvestuda. Hoia tempot, hingates 1-2 tsüklit sekundis, ning jälgi, et lõug, nägu ja rinnak on koguaeg lõdvestunud ja õlad paigal.
Hinga suu kaudu
«Kui sa pole kunagi varem tulehingamist teinud ja kehale tundub see võõras, siis on lihtsam alguses proovida seda suu kaudu teha,» soovitab Liina. «Siruta keel suust välja ja alusta jõulist sisse-väljahingamist läbi suu, pumbates naba iga väljahingamisega vastu selga ja lastes sel sisse hingates lõdvestuda. Sa võid kujutada endale ette, et oled koer, kes on jooksnud läbi pika maa ja nüüd lõõtsutab, keel vestil. Kui oled selle tunde kehas ja kõhus kätte saanud, sule suu ja hakka hingama nina kaudu.»
Liina rõhutab, et tulehingamist ei soovitata naistel praktiseerida menstruatsiooni ajal ja pärast 120. raseduspäeva. Sel ajal asenda tulehingamine pika sügava hingamisega.