K, 7.12.2022

PSÜHHOLOOGILINE PÕNEVIK ⟩ Kui palju saab naabreid tegelikult usaldada?

Apollo Raamatuportaal
Kui palju saab naabreid tegelikult usaldada?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Kirjastuselt Eesti Raamat on ilmunud Kadri Okase tõlkes ülemaailmse menuki «Täiesti tavaline perekond» autori Mattias Edvardssoni uus teos «Head naabrid».

Mattias Edvardsson, «Head naabrid».
Mattias Edvardsson, «Head naabrid». Foto: Eesti Raamat

Micke ja Bianca kolivad rahulikku eramupiirkonda, mis paistab nende pere jaoks täiuslik elupaik. Aga sedamööda, kuidas nad oma uusi naabreid tundma õpivad, hiilib ligi ebameeldivustunne. Sama hoovi peal elab Jacqueline, endine fotomodell, kel on raske oma elu rööbastele saada, ja tema poeg Fabian, kes ei ole päris nagu teised lapsed. Samuti elab seal Ola, kes näeb vaeva, et pärast röövkallaletungi oma tervis jälle korda saada ja kelle kinnisideeks saab idüllilise naabruskonna turvalisuse säilitamine. Lisaks veel pensionärid Gun-Britt ja Åke, kes valvavad naabrite igat sammu.

Kui Biancale nende enda maja ees otsa sõidetakse, paistab esialgu olevat tegu traagilise õnnetusega. Aga sellal kui tema haiglas oma elu eest võitleb, süveneb politsei ja teiste hoovielanike kahtlus. Micke on alati uskunud õiglusse. Aga mis siis, kui selle võidule pääsemiseks on vaja kasutada vägivalda?

Mattias Edvardsson on kirjanik ning rootsi keele ja psühholoogia õpetaja gümnaasiumis. 2016. aastal avaldati tema debüütromaan «En nästan sann historia» («Peaaegu tõestisündinud lugu») ja 2018. aastal tegi ta suure rahvusvahelise läbimurde põnevusromaaniga «Täiesti tavaline perekond». See on tõlgitud kolmekümne kolme keelde ja meeldinud nii kriitikutele kui lugejatele. Mattias elab koos oma perega Lundi lähistel Löddeköpinges.

Märksõnad
Tagasi üles