Tiit Pruuli: heade toimetajate rolli ei tohi alahinnata ka head kirjutajad

Copy
Tiit ja Maris Pruuli Antarktikas Bellingshauseni jaamas.
Tiit ja Maris Pruuli Antarktikas Bellingshauseni jaamas. Foto: Erakogu

Veebruaris selgusid juba 15. korda Apollo rahvahääletusel eesti autorite parimaid raamatuid. Palusime kõigil võidu saanud kirjanikel vastata üheksale küsimusele, et lugejal oleks võimalus oma lemmikautoriga paremini tuttavaks saada. Vastamise järg on käes Maris ja Tiit Pruulil, kelle ühisteos «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi» valiti parimaks kategoorias populaarteaduslik raamat 2020.

Mereretke Antarktika200 hing ja eestvedaja Tiit ning purjelaeva Admiral Bellingshausen pootsman Maris kirjutasid koos raamatu igatsusest, armastusest ja jäisest Antarktikast. Raamatus jutustab Tiit Antarktika karmidest avastusretkedest ja polaaruurijatest – alates admiral Bellingshausenist, kapten Cookist kuni Scotti ja Amundsenini. Marise päevik kirjeldab ekspeditsiooni igapäevaelu merel – kuidas vahis oldi, kuidas tormiga võideldi, kus käidi, mida nähti, mida kardeti, mida söödi, räägiti ja mõeldi, millest unistati. Marise logiraamat on esimene mereekspeditsiooni kokkuvõte eesti naispurjetajalt.

Need on köitvad ja ausad jutustused väikese meeskonna suurest retkest väikesel laeval, mida kroonis kohtumine unustamatu Antarktikaga.

Tagasi üles