K, 4.10.2023

Reeli Reinaus: mulle ei meeldi tegelikult eriti kirjutada

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Apollo

Veebruaris selgusid juba 15. korda Apollo rahvahääletusel eesti autorite parimad raamatud. Palusime kõigil võidu saanud kirjanikel vastata üheksale küsimusele, et lugejal oleks võimalus oma lemmikautoriga paremini tuttavaks saada. Seekord saab sõna Reeli Reinaus, kelle «Morten, Emilie ja kadunud maailmad» osutus 2020. aasta parimaks lasteraamatuks.

Maagilise realismi võtmes kirjutatud loo peamiseks tegevuspaigaks on raba. Selle läheduses elab kehvades oludes Morten, kelle ema on Soomes tööl ning onu alkohoolik. Morteni ainuke varandus on fotokaamera. Poissi aitab ja julgustab kõige kiuste vastu pidama Emilie, kellega ta ühel õhtul rabas juhuslikult kohtub. Varsti taipab poiss, et salapärane tüdruk ei saagi rabast lahkuda...

«Morten, Emilie ja kadunud maailmad» on mõtteline järg raamatule «Maarius, maagia ja libahunt Liisi», mis on valitud 25 kaunima Eesti raamatu hulka ning Müncheni laste- ja noorteraamatukogu kataloogi White Raven. Tegelased ja tegevuspaik on erinevad, kuid samamoodi nagu «Maariuses», põimuvad ka «Mortenis» noorte igapäevaelu ja -suhted folkloorist tuntud müstiliste tegelaste ja olukordadega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles