L, 13.08.2022

Mänguasjamuuseumi mängukaru Nässust valmib uus raamat

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Mänguasjamuuseumi mängukaru Nässust valmib uus raamat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marge Pärnits ja Nässu.
Marge Pärnits ja Nässu. Foto: Erakogu

Tartu Mänguasjamuuseum valmistab ette uut karu Nässu lugude sarja kuuluvat raamatut, mille nimeks saab «Nässu ja kohutavalt kole kummik». Raamat räägib unenägudest ja kõikvõimalikest asjadest, mida mängukarud unes näevad.

«Inimestele on omane näha ja armastada ilu, kuid maailmas on olemas igasuguseid asju – suuri ja väikeseid, ilusaid ja koledaid, puhtaid ja poriseid,» selgitab raamatu pealkirja tagamaid autor Marge Pärnits. «Ometi pole vaja peljata, et tegemist oleks õuduslooga. Koleda kummiku juhtum saab lahendatud unenäole omasel moel. Sobival momendil saabub lihtsalt uus unenägu.»

Raamatut lugedes saab teada, et mängukarud näevadki päriselt und, lisaks kipuvad nad unes ja ka ilmsi luuletama ning õige natuke luiskama, udujuttu ajama ning villast visakama. Otse loomulikult tulevad raamatusse toredad fotolavastused mänguasjamuuseumi mänguasjadest – nendest, kellega muuseumis tegutsev mängukaru Nässu igapäevaselt koos oma karuasju ajab.

Varem ilmunud Nässu sarja raamatud kannavad nime «Nässu» ning «Nässu ja lumekruubid». Nii nende kui ka uue raamatu lugude autoriks on Marge Pärnits, fotolavastused on pildile püüdnud Siim Vahur.

Uue Nässu-lugude raamatu sünnile saab kaasa aidata Hooandja ühisrahastusplatvormi kaudu.

Märksõnad
Tagasi üles