Kui on kavas suurel ekraanil slaide näidata, tuleb määrata üks tiimiliige, kes neid oma arvutis esitab või seada selleks valmis spetsiaalne sülearvuti, mis jääb koosolekuruumi. Selle asemel, et sütitada ülejäänud osalejate iha nutiseadmeid kasutada, peaks igaüks, kes püüab koosoleku ajal telefoni või sülearvutit kasutada, pälvima koosoleku juhatajalt ja töökaaslastelt laitvaid pilke.
Vaatamata tehnoloogiavabade koosolekute kõrgenenud potentsiaalile, võivad mõned olla selle idee vastu ning protestida, et vajavad oma seadmeid märkmete kirjapanekuks või vajalikele failidele ligipääsuks. Aga kui enda vastu aus olla, siis teame, et need ettekäänded pole alati põhjendatud. Miks me tegelikult koosolekutel oma seadmeid kasutame? Tänapäevane tehnoloogia võimaldab meil olla füüsiliselt kohal, kuid vaimselt eemal; ebamugav tõde on, et meile meeldib koosolekutel oma telefone, tahvel- ja sülearvuteid kasutada mitte tööviljakuse suurendamiseks, vaid psühholoogiliseks põgenemiseks. Koosolekud võivad olla talumatult pingsad, sotsiaalselt kohmetukstegevad ja ülimalt tüütud – nutiseadmed annavad võimaluse hallata oa ebamugavustunde sisemisi päästikuid.
Mittevajalike koosolekute vähendamine vajalikule inimesele helistamisega, sünkroonse kommunikatsiooni heade tavade järgimisega ja tagamisega, et inimesed on koosolekul päriselt kohal, mitte ei tegele nutiseadmetega, muudab need tunduvalt meeldivamaks.
Kuigi nüüdisaegsed töökohad on segajaid täis, sõltub nende haldamine meist endist, katsetades pidevalt uusi viise keskendatuse säilitamiseks. Vali katsetamiseks mõned selles peatükis kirjeldatud taktikaid ja küsi paarilt usaldusväärselt töökaaslaselt, kas nemadki tahaksid neid proovida. Väliste päästikute vastuhäkkimine, olgu kontoris või isiklikel nutiseadmetel, on tõhus hälvitatusse korrigeerimise viis, mis aitab meil paremini töötada ja elada.
Nipid, kuidas segamatult koosolekuid pidada:
- Muuda koosoleku kokkukutsumine raskemaks. Koosoleku korraldamiseks peab selle organiseerija laskma ringi päevakava ja teema lühikokkuvõtte.
- Koosolekuid tuleks pidada ühisele seisukohale jõudmiseks. Kui mõni erand välja arvata, peaks loob probleemilahendamine toimuma enne koosolekut – kahekesi või väga väikestes rühmades.
- Ole täielikult kohal. Inimesed kasutavad koosoleku ajal nutiseadmeid, et põgeneda monotoonsuse ja igavuse eest, mis muudab koosolekuid kokkuvõttes veelgi tüütumaks.
- Kasuta koosolekul ainult ühte sülearvutit. Kui igaühel on nutiseade käes, muudab see koosoleku eesmärgi saavutamise tunduvalt raskemaks. Jäta koosolekuruumi ainult üks arvuti teabe esitamiseks ja märkuste tegemiseks ning ülejäänud seadmed asugu mujal.