«Ni kuda tõ nje paidjoš. Pastoi – padaždi.»
Igorjok vedas garaaži ukse kräginal lahti. Sees küpsisekarp. Citroën 2CV. Uunikum. Sõjajärgne küpsisekarp. 1950. aasta. Kere puhtaks tõmmatud. Pahteldatud, peitsitud. Edasi ei liigu, stiili on.
Hullud soomlased. Hullu poro. Tegi armukesele kingituse. Avaldas muljet.
«Olgu, ilus. Veenab. Lähme, Julia.»
«Oota, linnamees. Ma sulle näitan.»
Igor tõi albumi. Dembelski albom.
Pühkis käsi pükstesse. Oleme väljavalitud, näeme reliikviat. Albumit Igorjok käest ei andnud. Pööras lehti. Et liiga kähku läbi ei lappaks.
«No vaata. Taoline oli enne. Siin on lahti võetud. Kujutad ette, suur töö. Ma olen master, zalatõmi rukami. Nje zubami, a rukami, panimaješ.»
«Uvažaju, master, u nas vremeni njet. Ždut.»
«Vremeni njet,» Igor lõi demblialbumi tehtult-vihaselt kinni. «Jesli mašinu hotšes, krasivuju, naidi vremja. Pasmatri.» Lõi albumi lahti: «Siin on, mis tegin. Vanast Citroënist polnud midagi järel. Mees, rikas soomlane viis pruudile. Sünnipäevaks.»
«Pole enam küpsise-, vaid šokolaadikarp.»
«Pravilna skazal, Peter. Tõ Petja, da?»
«Eta konfetka. Mmuh. Žal bõl atdat. Oota, näitan veel. Kui ütlen, siis maksad. Maksad nagu eestlane, mitte nagu somm. Ma ju tean. Kolm tonni, siis kolm tonni. Lööme käed. Juurde ei tule. Minu töö kindla hinnaga. Ise kauplesid kallima hinna välja.»
Vaatasime pilte veerandtunni. Viisime kuu pärast auto.
Töö venis pool aastat. Janekul pold aega autot puhtaks teha. Igor ise ei tee. Elektriga ei tegele. Vahele tulid rõbalkad, pereprobleemid, Niva remont ja tundus, et niisama kurbus, melanhoolia. Oleksin pidanud VHS-ide peal vanu „Neli tankisti ja koeri» viima. Kohe palju tankiste ja palju koeri.