T, 28.11.2023

ABIKS RASKEL AJAL ⟩ Raamat annab praktilisi nõuandeid, kuidas leinaga toime tulla

Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Kirjastuses Helioses ilmunud Atle ja Kari Dyregrovi raamat «Toimetulek leinaga» sisaldab praktilisi nõuandeid, mis aitavad leinajal kaotusega edasi elada.

Raamatu nõuanded põhinevad autorite aastakümnetepikkusel kogemusel ja uurimustöödel. Raamatust on kasu ka leinaja lähedastel, sotsiaalvaldkonna ja vaimse tervise spetsialistidel, kes leinajaid aitavad. «Lähedase kaotanud inimesega kohtudes pea meeles, et see on kõige hullem, mis tema elus on juhtunud,» paneb autor Atle Dyregrov südamele.

Traumaterapeut ja kriisikonsultant Maire Riis sõnab, et see raamat täidab olulise lünga eestikeelses leinateemalises kirjanduses. Atle Dyregrov on Estonia katastroofist alates toetanud ja koolitanud Eesti vaimse tervise spetsialiste.

Professor Atle Dyregrovi oodatakse kõikjale maailmas, kus on olnud looduskatastroof, terrorirünnak või suurõnnetus. Kogenud eksperdina aitab ta korraldada vahetut ja pikaajalist kriisiabi ning samas uurib laste ja perede leina ja katastroofipsühholoogiat. Ta on Norras kliinilise psühholoogia spetsialist, Bergeni Kriisipsühholoogia Keskuse asutajaliige ja juht.

Professor Kari Dyregrov on sotsioloog, kes on uurinud Kriisipsühholoogia Keskuses ja Rahvatervise Instituudis leina ja enesetapuga seotud probleeme ning saatusekaaslaste ja lähedaste toetust leinajale. Tänu Karile asutati Norras üleriigiline suitsiidiohvri leinajate liit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles