Kuidas eestlane armastab või seda varjab? Vastuse leiab värskest novellikogust

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Foto: Triinu Kööba

Ilmus novellikogu «Armastus pärast ja teisi lugusid», mis sisaldab novellikonkursi «Minu veider armastuslugu» paremaid lugusid.

Kuidas eestlane armastab või seda varjab? Kas on olemas toimiva armuleiva retsept? Mis on ühist armastusel ja soojuspumbal? Vastused neile küsimustele võib leida värskest novellikogust, kus 13 kodumaist autorit armastuse varjatud telgitaguseid ja selle avalikke nüansse lahkavad. Nad teevad seda muhedalt, julgelt ja irooniliselt ning armastusväärselt. Kirjutistes on nii traagikat kui ka huumorit, nii fantastikat kui ka õudust, on ajastudraamat ja tänast hetke tabavat irooniat. Kõige keskmes on siiski armastus.

Autoriteks on nii endale juba kirjandusmaailmas nime teinud kui ka uusi autoreid: Jan Kaus, Berit Kaschan, Kai Kask, Aliis Aalmann, Marju Bakhoff, Ave Taavet, Mario Pulver, Janne Lias, Art Lukas, Loone Ots, Helery Pikk, Katrin Tegova ja Paul Vasing.

Värske kogumik «Armastus pärast ja teisi lugusid» koondab mullu toimunud novellikonkursi «Minu veider armastuslugu» paremikku. Konkurss sai innustust Milan Kundera «Veidratest armastuslugudest», mis ilmus «Loomingu Raamatukogu kuldsarjas». Konkursile olid oodatud nii tõsielulised kui ka fantastilised novellid, lood, mis on päriselt juhtunud, mis oleksid võinud juhtuda, olgu siis unes või ilmsi.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles