N, 7.12.2023

Kirjanduslikul teisipäeval tuleb esitlusele «Eesti novell 2021»

Copy
«Eesti novell 2021».
«Eesti novell 2021». Foto: Erakogu

1. juunil kell 18 toimub Tartu Kultuuriklubis Salong uue novellikogu «Eesti novell 2021» esitlus. Ülekannet näeb ka Kirjanduslinn Tartu ja Utoopia Facebooki-lehtedelt.

«Eesti novell 2021» on neljas raamat uuest sarjast, kuhu neli koostajat on valinud eelmise aasta külluslikust novellisaagist kooresema kihi. Kaante vahel on 17 eriilmelist autorit, kellest osadega kohtub lugeja novellivaramus esmakordselt, mõned nimed on ennast aga juba püsiautoreiks sisse seadnud. Lisaks neile nagu alati Tuglase novelliauhinna laureaadid, 100 aastat vana ekspressionistlik pala Peet Vallakult ja hariv essee Janek Kraavilt.

Juttude tegevuspaik ei ole sugugi ainult porises maakolkas. Lood viivad nii Moskvasse, Frankfurti, Aleppo linna Süürias, teise aegruumi kui ka Tallinnasse ja Tartusse. Aga ilma külata ka ei saa. Külades toimub imelikke asju, seal luurab sünge minevik ja voolab meie alateadvuse läte.

Tartu Kirjanduse Maja programmi toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital. Tartu Kirjanduse Maja sündmused kuuluvad Kirjanduslinn Tartu programmi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles