VIDEO JA PILDID Neeme ja Marten Kuningas esitlesid koos oma värskeid raamatuid

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy

Näitleja ja lavastaja Neeme Kuningas ning tema poeg, laulja ja saatejuht Marten Kuningas esitlesid 9. juunil Solarise Apollo kaupluses ühiselt oma uusi raamatuid. Postimees tegi esitluselt otseülekande.

Neeme Kuningas esitles raamatut «Ooperinovellid» ja Marten Kuningas raamatut «Sabata koma». Marten tegi ka mõne laulu ja autorid vestlesid Juku-Kalle Raidiga.

Foto: Raamat

𝐍𝐞𝐞𝐦𝐞 𝐊𝐮𝐧𝐢𝐧𝐠𝐚𝐬, «𝐎𝐨𝐩𝐞𝐫𝐢𝐧𝐨𝐯𝐞𝐥𝐥𝐢𝐝»

«Kui ma olin sunnitud ooperiteatris oma kabineti vabastama ja sinna kogunenud kultuurikihti kaasa pakkisin, leidsin ühe kummalise käsikirja. Kui seda lugesin, hakkas see mind lummama, kuna tundus, justkui oleksin selle ise kirjutanud. See oli novellilaadne, kindlasti mitte raamatuks mõeldud pihtimus oma kujuteldavale pojale,» kirjeldab autor raamatut.

«Salapärase autori novellides põimuvad justkui reaalselt toimunud sündmused ja tegelased väljamõeldutega. Tundsin pihtijas ära iseenda, väikelinnas sirgunud poisi, kellest saab ooperiteatri lavainimene. Novellides kirjeldatu on nii sarnane minu enda mälestuste ja arusaamistega, et kahtlen, kas ma seda äkki ise ei kirjutanud.»

Raamatu on toimetanud Marika Mikli ja kujundanud Anna Kaarma.

***

𝐌𝐚𝐫𝐭𝐞𝐧 𝐊𝐮𝐧𝐢𝐧𝐠𝐚𝐬, «𝐒𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐚».
𝐌𝐚𝐫𝐭𝐞𝐧 𝐊𝐮𝐧𝐢𝐧𝐠𝐚𝐬, «𝐒𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐚». Foto: Raamat

𝐌𝐚𝐫𝐭𝐞𝐧 𝐊𝐮𝐧𝐢𝐧𝐠𝐚𝐬, «𝐒𝐚𝐛𝐚𝐭𝐚 𝐤𝐨𝐦𝐚»

Sellesse raamatusse salvestatud tekstid on kirjutatud aastatel 2003-2019. Siin on riimluulet, vabavärssi, päeviku-stiilis pihtimusi. On absurdi, nalja, nukrust, viha. Kohtab toorust ja satiiri, aga ka küpsemist ja õrnust.

Tekstid on paigutatud viide alajaotusse, vastavalt meeleolule ja ajaperioodile. Seda võib lugeda kui autori kujunemisteekonda. «Sabata koma» on üks punkt Marten Kuninga loomingulises jadas.

Raamatu on toimetanud Aare Pilv ja kujundanud Anna Kaarma.

Tagasi üles