Ilmus Pulitzeri kirjanduspreemia võitnud ökoromaan

Richard Powers. FOTO: Imago/SKATA/Sanpix

Kirjastuselt Varrak on eesti keeles ilmunud Richard Powersi «Ilmapuu», mis võitis 2019. aastal Pulitzeri kirjanduspreemia. Raamatu tõlkis Triin Tael.

Richard Powers, «Ilmapuu». FOTO: Raamat

«Ilmapuu» on mastaapne ja kirglikult kirjutatud raamat inimestest ja nende suhetest loodusega, ülistuslaul puude tarkusele ja koputus inimkonna südamele.

Ameerika kirjaniku Richard Powersi (snd 1957) kaheteistkümnenda romaani alljaotustes «Juured», «Tüvi», «Võra» ja «Seemned» põimuvad üheksa inimese eluteed, kuid peategelasteks on puud oma iidsete tarkuste ja keskse paigaga meie hapras ökosüsteemis.

Ameerika suureks ökoromaaniks tituleeritud «Ilmapuu» näitab, et meie kõrval on teine maailm – tohutu, hiiglaslik, omavahel ühendatud, lõpmata leidlik, kuid meie endi jaoks peaaegu nähtamatu. See on üle sajandite hargnev lugu käputäiest inimestest, kes õpivad maailma nägema ning püüavad seda katastroofi kursilt eemale juhtida. Kas või omaenda elu hinnaga.

Kirjanik Ann Patchett kiidab teost sõnadega: «Parim romaan, mis on eales puudest kirjutatud, ja lihtsalt üks parimaid romaane, ja punkt.»

Tagasi üles
Back