P, 29.01.2023

Ilmunud on rahvakultuuri aastaraamat

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Ilmunud on rahvakultuuri aastaraamat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kaidar Kängsepp

Eesti Rahvakultuuri Keskus koostas 2020. aasta rahvakultuuri aastaraamatu, mis on 24. väljaanne aastaraamatute sarjast. Raamatus on ära toodud 2020. aasta statistikat ning huvitavaid lugusid kõikidest maakondadest.

«2019. aastal ei osanud keegi arvata, et eesti rahvusliku identiteedi säilimise ning elujõulise rahvakultuuriruumi tagamise ja arengu teemad nii jõuliselt online-maailma peavad kolima. Nii aga juhtus ning digimõõtmest sai rahvakultuuri igapäevaelu osa. Arenesid kultuurikorraldajad ja asutuste IT-alane võimekus. Digikultuuriaastale omaselt hakati kultuuri jaoks otsima võimalusi kompuutri kaasabil,» ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister ja lisas, et 2020. aasta on ajaloolise väärtusega, kuna toimunud üritused, koosviibimised ja loovus näitab ilmekalt kultuuriinimeste pajupuu sitket olemust. «Rahvakultuuri järjepidevus ja traditsioonide hoidmine ning koostöö toimus ka Covid-19 rasketes oludes. Kindlasti leiab igaüks raamatust huvitavat lugemist.»

Aastaraamatu kujundas ja küljendas Merike Kask. Trükkis Paar OÜ. Raamatut saab endale nii osta kui lugeda elektrooniliselt.

Raamat ilmub Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali toel.

Märksõnad
Tagasi üles