Et, eluterve pohhuist kunagi ei unistaks, et igal asjal on hea põhjus, siis ta loeb aeg ajalt seda muinasjuttu.
Elas kord kuningas, kellel oli hea sõber nõuandjaks ja alati kui juhtus, midagi ootamatut või õnnetus, oli sellel nõuandjal oli komme öelda: «Igal asjal on hea põhjus! Ootame, näeme!». Kuningas läks jahile ja seekord saigi põdrale pihta. Nagu kombeks, läks kuningas väärikalt, põdra hinge ära saatma, ehk noaga ta elu lõpetama aga kujutad ette! Põder kogus oma viimase energia tegi viimase ponnistuse vastuhakuks. Nagu naksti hammustas ta kuningal näpu otsast enne kui ise otsad andis.
Kuningas jooksis veritseva näpuga tagasi jahisalga juurde ja tema sõber, nõuandja ütles jälle: «Pole hullu. Igal asjal on hea põhjus! Ootame, näeme!» Nüüd läks kuningal kops üle maksa ja tal viskas üle: «Missasja, nüüd on ka hea põhjus, et mul põder näpu otsast hammustas! Sa oled aastaid minu kulul elanud, minu lossis kõiki luksusi nautinud ja nüüd väidad, et see on hea, et mul enam näppu pole! Milline nurjatus ja tänamatus!» Ja kuningas viskas nõuandja ilma pikema jututa vangikongi!
Aasta pärast läks kuningas jälle jahile koos oma salgaga. Nõuandjat seekord kaasas polnud, ta oli endiselt vangitornis ja kuningas oli nii pahane, et polnud isegi teda vaatamas käinud. Seekord läks kuningas kaugematele jahimaadele, isegi oma kuningriigi piiridest välja, aga mis juhtus! Tema salka ründas pärismaalaste hõim, kes nottisid kuninga sõdalased maha ja võtsid kuninga vangi. Ees ootasid suured pidustused ning ohverdused jumalatele ja hõimlased olid nii õnnelikud, et olid saanud saagiks mingi tähtsa tegelase! Kuna kuningal seljas kõige uhkemad riided ja ehted, siis ja tema alamatel palju nirumad, oli metslastele kohe selge, kes on pealik ja valitseja ning seepärast ta ellu jäetigi.