T, 28.11.2023

Kaitseliidu Tartu maleva Akadeemiline malevkond tähistab aastapäeva ja esitleb ajalooraamatut

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook
Comments
Lemmit Kaplinski
Lemmit Kaplinski Foto: Sille Annuk

Veerandsada aastat järjepanu tegutsenud Akadeemiline malevkond tähistab taasasutamise 25. aastapäeva ning esitleb reedel, 2. juulil kell 17 Tartu Ülikooli muuseumi Valges saalis oma ajalooraamatut «Alma Materi malevlased».

«Veerand sajandit tagasi, 4. märtsil 1996 kutsus Tartu Ülikooli rektor professor Peeter Tulviste ülikooli nõukogu saali kokku akadeemilised kodanikud, et üheskoos murda toonase haritlaskonna võõristus riigikaitse vastu ning luua eelkõige tudengkonnale sobilik stardiplatvorm vabatahtlikku riigikaitsesse sisenemiseks,» ütleb malevkonna pealik Lemmit Kaplinski. «Tänaseks on iseenesestmõistetav, et Eesti haritlane täidab ka oma esmast kodanikukohust ning panustab moel või teisel vabatahtlikku riigikaitsesse.»

Tartu maleva Akadeemiline malevkond loeb ennast 1924. aasta 1. detsembril kommunistliku mässukatse mahasurumiseks Tartu Kaitseliidu malevas loodud üliõpilasseltside III ja üliõpilaskorporatsioonide IV malevkonna järeltulijaks.

Kaks vahepeal küll pooleks sajandiks lahutatud ajajärku Tartu akadeemiliste kodanike kaitseliitlikus tegevuses leiavad põhjalikku kajastamist ka pärast aktust malevkondlastele ja külalistele esitletavas ülevaateraamatus «Alma mater´i malevlased».

Raamatu põhiautoriks on kogenud Kaitseliidu ajaloo jäädvustaja Merike Jürjo, lähiminevikku käsitlevas osas ka Ivar Jõesaar koostajana, Ivar Sibul malevkonna ajaloopealikuna ning ligi kolmkümmend malevkonna kauaaegset kaasvõitlejat sündmuste meenutajate ja kommenteerijatena. Mahukat ja rohkete fotodega raamatut saab ka kohapeal osta või endale postiga koju tellida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles